İZMİR 12. İCRA DAİRESİ  MÜDÜRLÜĞÜ

Konak'ta 75 m² deri atölyesi icradan satılıktır

İZMİR 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00983371
Şehir : İzmir / Konak
Semt-Mahalle : OĞUZLAR MAH. / KAHRAMANLAR
Açık Alan m² : 110
Kapalı Alan m² : 75
Kat Sayısı : 5
Bina Yaşı : 21
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 18.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6932 Esas
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.07.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
22.08.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR 12. İCRA DAİRESİ
2018/6932 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu Kaydı :İzmir İli, Konak İlçesi, Oğuzlar Mahallesi,1061 ada ,13 parsel ,1 cilt, 35 sayfa no da kayıtlı ,110,50 m2 yüzölçümlü, ana taşınmaz niteliği arsa olan taşınmazdaki ,2/12 arsa paylı, 2. kat, 2 Nolu bağımsız bölümde kayıtlı mesken niteliğindeki taşınmaz.
Özellikleri : Satışa konu meskenin bulunduğu ana bina 110,50m2 arsa üzerine zemin+Batar kat+4 normal katlı olarak betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. 75 m2 brüt alanlıdır. Tapu kaydına göre mesken vasıflı olan taşınmazın keşif gününde tek hacimli olarak düzenlenmiş işyeri ( deri atölyesi olarak) kullanıldığı görülmüştür. Ön ve arka bahçe cepheli bitişik nizamlı taşınmaz salon, mutfak, WC, kiler ve balkondan oluşmaktadır. Yer döşeme kaplamaları karo mozaik, duvarlar sıva üzeri badanalıdır. Pencere doğramaları alüminyum profil, giriş ve iç kapılar ise ahşaptır. Küçük bir alanı kapsayan mutfak bölümünde MDF kaplama mutfak dolabı ve tezgah bulunmakta iki dolap arası seramik kaplamalıdır. Isınma soba/klima ile sağlanmakta olup, binada asansör bulunmamaktadır. Taşınmazın 24/12/1997 yılında yönetim planı oluşmuştur. Buna göre bina yaşı 21, yıpranma payı %25 olarak kabul edilmiştir. Yapı sınıfı 3,grubu A'dır. Taşınmaz bölge itibariyle Mürselpaşa Bulvarına 30m mesafede Basmane meydanı Fuar Kültürpark alanına, Basmane Tren Garına ve Yeşildere çevre yoluna yakın, otel iş yerleri özel hastane alanları ile deri atölye binalarının olduğu, ticari aktivitenin bulunduğu bir bölgededir. Ancak bu bölge de bulunan ticari işletmelerin son yıllarda bu bölgeden ayrıldıkları ( dava konusu taşınmazda faaliyet gösteren deri atölyesi gibi iş yerleri ve büro/ofislerin) başka bölgelere taşındıkları gözlenmiş olup, çevrede yapılan incelemede ve araştırmada satılık ve kiralık alanların çok olduğuna rastlanmıştır. Daha çok bu alanda otel işletmeleri yoğundur. Taşınmaz mevki olarak Anemon otel karşısında Basmane meydanından Karşıyaka/Bornova yönü ile Karabağlar yönüne devam eden Yeşildere kavşağı istikametine giden Mürselpaşa Bulvarına bağlı Emre Özdestan Sokak üzerinde yolun sağ tarafında Basmane Tren Garı yönünde bulunmaktadır. Mürselpaşa Bulvarı 30m Basmane meydanına yaklaşık 470m , Basmane Tren Garı ve Fuar kapısına 470m, Karşıyaka-Bornova, Yeşildere cadde kavşağına 120m, Özel Su Hastanesine 120m mesafede , yol, su elektrik, doğalgaz gibi altyapısı mevcut, her türlü belediye hizmetlerinden faydalanılan bir bölgede bulunmaktadır.
Adresi : Oğuzlar Mah. Emre Özdestan Sokak,Dış kapı no: 9 Kat: 2 Daire:2 Konak / İzmir
İmar Durumu : Konak Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 19/06/2018 tarih 35598559-310.05-8783 sayılı yazısında İzmir Konak ilçesi, Oğuzlar Mah,1061 ada, 13 parsel, 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında; M= Metropoliten aktivite merkezinde kalmakta olup, Bitişik nizamda 5 ( Beş ) kattır.
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : %18 ( mesken işyeri olarak kullanılmakta olduğundan)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı ve dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/07/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 22/08/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6932 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR