İZMİR 14. İCRA  DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konak İsmetkaptan Mahallesi'nde metroya yakın büro icradan satılıktır

İZMİR 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981701
Şehir : İzmir / Konak
Semt-Mahalle : İSMET KAPTAN MAH. / PASAPORT
: 75
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 16.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8128 Esas
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.07.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
19.08.2019 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
14. İCRA DAİRESİ
2018/8128 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Konak İlçe, 1029 Ada, 7 Parsel, İSMETKAPTAN Mahalle/Köy, 16 Nolu Bağımsız Bölüm Büro nitelikli taşınmaz Konak ilçesi İsmet Kaptan mahallesinde ve Gazi Bulvarına cepheli olup zemin kat dahil 8 katlı yapı mevcuttur.Alt yapı tesisleri mevcut,Çevre yollarına ulaşımı rahatlıkla yapıldığından ulaşımı çok kolaydır.Taşınmaz, ortalama olarak doğusundaki Basmane metro istasyonu ve Basman Demiryolu garının bulunduğu 9 Eylül meydanına 400 m., Gazi Osman Paşa Bulvarı ve Gazi Bulvarının kesişim kavşağına dolaysıyla Hilton oteline 75 m., Güneybatı istikametindeki Çankaya metro istasyonuna 300 m., Konak vapur iskelesine 1250 metre mesafededir.Bağımsız bölümün bulunduğu bina 8 katlı her katında 2 bağımsız bölüm olan ve iki asansörlü olup bağımsız bölüm yapının 7.katında yer almaktadır.Bağımsız bölümün konumu bina ana girişine göre 7.kattaki sol tarafta ve üzerinde 702 kapı no yazılı olan bağımsız bölümdür. Gazi Bulvarına cephelidir.Giriş kapısı çelik, pencereler Alüminyum doğrama olup döşemesi seramik kaplıdır.Tek oda ve 2 wc li olan bağımsız bölümün bir wc si iptal edilmiş olup depo olarak kullanılmaktadır. Mevcut durumda Tekstil atölyesi amaçlı olarak kiracı tarafından kullanılmaktadır. Bakımlıdır. İnşaat Ruhsat tarihi 08.05.1984 tarihli olup, Yapı kullanım izin belgesi 24.07.1986 tarihli olup, projeye ve yapı kullanım izin belgesine göre net alanı 75,47 m² dır. Eğitim kurumlarına, ibadet yerlerine, metro istasyonlarına, denize ve Pazar yerlerine çok yakın olup etrafında benzer bloklar bulunmaktadır. Bina Belediyenin tüm olanaklarından yararlanmaktadır.Bağımsız bölümün bulunduğu taşınmazın özellikleri, çevrede emsal niteliklere haiz taşınmaz ve yapı değerleri de göz önüne alınarak yapılan araştırma ve kıyaslamalar neticesindeki değerlendirmede bağımsız bölümün yıpranma ve arsa payı dahil güncel değerinin 450.000,00 TLolduğu bilirkişi tarafından belirlenmiştir.
Adresi : İsmet Kaptan Mahallesi Gazi Bulvarı No:71 (C. Çınar İşhanı) Kat 7 Bb No:16 Konak/İzmir Konak / İZMİR
Yüzölçümü : Projeye ve yapı kullanım izin belgesine göre netalanı 75,47 m² dır.
Arsa Payı : 120/2220
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama imar planında Ticari seçenekli konut alanında kaldığı bitişik Nizamda 8 katlı olduğu,Mimari projesi, yapı ruhsatı ve yapı kullanma izin belgesinin mevcut olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Muhtelif icra dairelirinin hacizleri mevcuttur
1. Satış Günü : 04/07/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 19/08/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8128 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR