İZMİR 7. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Konak ilçesinde dükkan mahkemeden satılıktır

İZMİR 7. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892368
Şehir : İzmir / Konak
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 10.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/24 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2019 10:35
İkinci Satış Günü
:
20.02.2019 10:35
Satış Yeri
:
İzmir Adliyesi müzayede salonu- G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
7. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/24 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Konak İlçe, İsmetkaptan Mah 1019 Ada, 6 Parsel, B-Blok 1 Kat. 56 nolu bağımsız bölüm.
Satışa konu taşınmaz, Hilton otelinin de yer aldığı 2 blok şeklinde yapılmış iş merkezinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu blok çarşı şeklinde düzenlenmiş olup, giriş katında dükkanlar, 1. Katta ofis ve dükkan bölemleri şeklinde düzenlenmiştir. Ana yapının 1374 sokağa bakan doğu cephesinde yer alan taşınmaza ulaşım iş merkezinin içinden merdiven , asansör veya yürüyen merdivenle sağlanmaktadır. Taşınmazının iş merkezi içindeki cephesi alüminyum doğramalı camekan şeklindedir. 45 m2 alana sahip olan dükkün, döşemeleri karo plak şeklinde olup taşınmazın iki duvarı da tabandan tavana kadar gül ağacından dolaplarla kaplı, tavanda kartonpiyer detaylar yer almaktadır. Percere doğramaları alüminyumdur, taşınmaz cam paravanla iki bölüme ayrılmıştır, iş merkezinde tuvalet ve lavabolar ortak alan olarak kullanılmaktadır. Dükkün boş vaziyettedir.
Satışa konu taşınmaz konum itibariyle şehir merkezinde yer almaktadır. Taşınmaz Kordona, Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesine, sevgi sokağına, Fuar alanına ve bunlar gibi kentsel soslal donatı ve ticaret alanlarının bulunduğu merkezi bir konumda yer almaktadır. Ulaşım olarak İzmir metro ve tramvay gibi toplu taşıma sistemleriyle ulaşım imkanlarına sahiptir. Taşınmazın yer aldığı iş merkezi ve çevresi üst gelir grubuna hitap etmektedir. Ancak taşınmazın yer aldığı blokta ticari aktivite yoğunluğu düşüktür.
Adresi : Taşınmaz, İsmet kaptan mahallesi Gaziosmanpaşa caddesi Hilton oteli No: 7 B Blok No: 56konak-İzmir adresinde yer almaktadır.
Yüzölçümü : 45 m2
Arsa Payı : 2410/1000000
İmar Durumu : Toplam inşaat alanı 80.000 m2, kitle ve Hmax: serbest yapılaşma koşullu M-Metropoliten Aktivite merkezi alanında kalmaktadır. Esik eser karşısında kaldığından her türlü işlem için İ.K.V.K.B.K.'den izin alınması gerekmektedir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :- Beyanlar hanesi: "Bu gayrimenkulun mülkiyeti kat mülkiyetine geçmiştir "
- Beyanlar hanesi: "İzmir 8. Sulh Hukuk Mahkemesinin 2013/952 sayılı dosya ile davalıdır"
1. Satış Günü : 21/01/2019 günü 10:35 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 20/02/2019 günü 10:35 - 10:45 arası
Satış Yeri : İzmir Adliyesi müzayede salonu- G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/24 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR