KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocasinan Yıldızevler Mahallesi'nde 90 m² asma katlı dükkan icradan satılık

KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01034657
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : YILDIZEVLER MAH. / FEVZİ ÇAKMAK
Bölüm / Oda Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6297 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
30.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ
2019/6297 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri ili, Kocasinan İlçesi, Yıldızevler Mah, 3981 ada, 1 parselde kayıtlı, 6.498,04 m2 yüzölçümlü, asma katlı iş yeri vasfındaki ana taşınmazın 2/52 arsa paylı zemin kat 30 nolu asma katlı dükkan bağımsız bölümüdür. İpotekli bağımsız bölüm; zemin kat, asma kat ve birinci kattan oluşan, kısmen betonarme karkas (zemin ve asma katı), kısmen de çelik konstrüksiyondan (birinci katı) inşa edilmiş, tahminen 20-25 yıllık (sonradan tadilat ve yenileme görmüş), zemin katı 170 m2, asma katı 80m2 ve birinci katı 170 m2 olmak üzere toplam 420m2 brüt alanlı, çatısı yapılı, dıştan giydirme cephe tabir edilen cephe kaplaması yapılı bir binadır. Binanın zemin katı; galeri salonu, ofis ve Iv&wc'den, asma katı; ofis, mutfak ve antreden, birinci katı; depo niteliğinde salondan oluşmaktadır. Elektrik ve su tesisatı bulunmakta olup, bireysel doğalgaz kombi ile ısıtılmaktadır. Kuzey ve doğu yönlere cepheli olup, kuzeydeki sokak cephesinde, 90m2 brüt alanlı araçların sergilendiği sundurma bulunmaktadır. Mutfağında tezgah ve dolapları yapılıdır. Merdivenleri granit mermer kaplamalı ve alüminyum boru korkulukludur. Odaların zeminleri laminat parke, diğer yerlerin zeminleri seramik kaplamalıdır. Pencere doğramaları pvc ve ısıcamlıdır. İç duvarları bir odada ahşap lambri kaplamalı, alçı sıva üzerine plastik boyalıdır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetleriden yararlanmaktadır.
Adresi : Yıldızevler Mah. Otogalericiler Sitesi 8. Sok. No:38 Merkez / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama imar planı sınırları içerisinde kütle nizamında 2 katlı ticaret alanı olarak ayrılmış imar parseli olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 1.400.000,00 TL
KDV Oranı : %8

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6297 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR