KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli/Körfez'de dükkan icradan satılıktır

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997754
Şehir : Kocaeli / Körfez
Semt-Mahalle : ATALAR MAH. / TÜTÜNÇİFTLİK
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/79 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
460,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.06.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
17.07.2019 15:30
Satış Yeri
:
Güney mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kent Konseyi Toplantı odası Körfez - Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ
2019/79 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İstanbul Anadolu 16.İcra Müdürlüğü'nün 13/05/2019 tarih ve 2019/6186 Esas sayılı talimatı gereği satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Kocaeli ili Körfez İlçesi Yarımca Şuyulandırma Mah. Sazaklar Mevkii, Ada: 177, Parsel : 16, Arsa Pay/Payda: 115/961,Zemin Kat, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Dükkan
Adres : Atalar Mah. Necip Fazıl caddesi No.13 A KÖRFEZ/KOCAELİ
Hali Hazır Durumu ve Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Yarımca Kültür Merkezinin 300m. güneybatısında, D100 Karayolunun 160m. güneyinde, Yarımca Tren İstasyonunun 100m. kuzeydoğusunda bulunmaktadır. Taşınmaza, D100 Karayolu üzerinden Yarımca İstasyon üst geçidinden güneye Oramiral Orhan Karabulut Caddesine girilir ve cadde boyunca 310m. gidilir ve hemen sağ taradiğinde sağ tarafta bulunan Necip Fazıl Caddesine girilir ve kuzeye doğru 40m. gidilince sağ taraftaki ve dış cephesinde bej ve gri renginde boyalı, zemin katında satışa konu dükkan ile bir dükkan daha bulunan binaya gelinir. Taşınmazın bulunduğu bölgede genellikle eski ve kısmen de yeni yapılı ve mesken nitelikli 2,3 ve 4 katlı müstakil yapılı binalar, eğitim kurumları, ticari nitelikli 2,3 ve 4 katlı binalar ile kısmen boş durumdaki arsalar bulunmaktadır. İlgili taşınmaza ulaşım toplu taşıma ile sağlanabilmekte olup özel araçla da ulaşım yapılabilmektedir. Dükkanların bulunduğu bina, zemin, 2 normal ve çatı katlı ve betonarme olarak yapılmıştır. Binanın zemin katının 2 adet dükkan, 1. Normal katında 2 mesken ve 2. Normal ve çatı katında 2 adet dubleks mesken bulunmaktadır. Binanın dış cephesinde ısı yalıtımı ve dış cephe boyası yapılmıştır. Binanın girişi kuzey cepheden, dükkanların girişi ise batı cepheden yapılmaktadır. Köşe bina konumunda olan binadaki satışa konu 1 nolu dükkan iki cepheli, 2 nolu dükkan ise tek cephelidir. Satışa konu 1 nolu bağımsız bölüm, binanın zemin katında, binanın kuzeybatı köşesinde, kuzey ve batıya cepheli, mimari projesine göre ortak alan hariç brüt 115m2, net 105m2 olarak projelendirilmiş olmasına rağmen, mevcut durumda hemen güneyindeki 2 nolu dükkan ile arasındaki duvarın yasal mimari projesine göre uygulanmamış olması nedeniyle mevcut durum alanının ortak alan hariç brüt yaklaşık 100m2 kadar olduğu belirlenmiştir. Dükkanın dış cephesinde alüminyum doğramalı çerçeve ve kapı, zemin döşemelerinde granit kaplaması, duvarlarda alçı sıva üzeri boya kullanılmıştır. Dükkanın değerlemesinde yasal kullanım alanı dikkate alınmıştır. (Yasal duruma getirilmesi mümkündür.)
İmar Durumu : Körfez Belediyesinde yapılan araştırmalara göre parselin yol cephesindeki küçük bir bölümü imar yolunda bulunmakla birlikte kalan alanı, blok nizam, Hmaks: 3 kat ve 9,50m. ile 0,40+0,40/1,20+0,40 oranlarında yapılaşma imkanı bulunan ticari imarına sahip olduğu bilgileri edinilmiştir.
Kıymeti : 460.000,00 TL
KDV Oranı : % 18 ( Satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler dikkate alınarak satış tarihi itibariyle yürürlükte olan KDV alınacaktır)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı dosyada mevcut olup dosyadan bakılabilir
1. Satış Günü : 19/06/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 17/07/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Güney mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kent Konseyi Toplantı odası Körfez - Kocaeli
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/79 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR