KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli İzmit'te 67 m² dükkan icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048544
Şehir : Kocaeli / İzmit
Semt-Mahalle : GÜNDOĞDU MAH. / GÜNDOĞDU
: 67
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 09.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2907 Talimat
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
09.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/2907 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İzmit Ş.Gündoğdu Mah. 751 Ada 8 Parsel Zemin Kat 12 nolu İş Yeri vasıflı taşınmaz satışa çıkartılmıştır.
Taşınmaz İzmit Belediyesi 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında ayrık nizam, E=0,85 ve hmax=12,50yapılaşma koşullarında"Konut ve Ticaret Alanında" kalmaktadır. Bina imar durumuna uygun olarak yapılmıştır. Halihazır durumu: Fotoğraflardan görüleceği üzere Yeşilova Bölgesinde, meskun alanda,, 4 katlı binanın zemin katındaki toplam 3 adet dükkanın batı tarafında, en sağında bulunan işyeridir. Bina yeni yapılmış olup, üst katları mesken olarak iskan edilmektedir, zemin kattaki 3 adet dükkandan ortadaki işyeri (11 no.lu b.bölüm) market olarak kullanılmaktadır. 12 no.lu bağımsız bölüm işyerinin öncesinde kuaför salonu olduğu, halihazırda boş durumda olduğu, içinde tuvalet olduğu, caddeye cephesinin olduğu, kaloriferli olduğu, temiz durumda olduğu görülmüştür. Projesi üzerinde yapılan incelemede 12 no.lu işyeri ile projenin uyumlu olduğu, kat irtifak listesine göre 67 m² net alanında olduğu anlaşılmıştır. Değerini etkileyen olumlu nitelikleri: Ana cadde üzerinde olması, konut ağırlıklı meskun alanda olması, içinde tuvaleti olması, kaloriferli olması. Değerini etkileyen olumsuz nitelikleri: Yola cephesinin çok geniş olmaması
Adresi : Halide Edip Adıvar Caddesi, No: 86 İzmit Kocaeliİzmit / KOCAELİ
Yüzölçümü : 1.018,24 m2
Arsa Payı : 7399/101824
İmar Durumu : Yukarıda belirtilmiştir.
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : 21/08/2015 Tarihli yönetim planı, haciz/ipotek şerhleri vardır.

1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 09/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu satış ilanının gazete ilanı ve e satış portalda yayınlanan ilan İİK 127 maddesi gereğince tapuda adresi bulunamayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmasınacaktır.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2907 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR