KIRIKKALE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırıkkale merkezde 345 m² dükkan icradan satılıktır

KIRIKKALE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942879
Şehir : Kırıkkale / Merkez
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / TEPEBAŞI
: 345
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/372 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 10:30
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Kırıkkale Adliyesi Müzayede Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KIRIKKALE 3. İCRA DAİRESİ

2018/372 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kırıkkale İl, Merkez İlçe, 462 Ada, 3 Parsel, KURTULUŞ 1.KISIM Mahalle/Köy, Zemin Kat 5 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz 345,00 m2 alana sahip zemin tipi Kat İrtifakı Kurulmuş durumdadır.Taşınmaz Kırıkkaleİli Merkez İlçesi Kurtuluş 1. Kısım Mahallesi hudutlarında bulunan 462 ada 3 parselde , Zemin . katta ,5 nolu bağımsız Dükkan niteliğinde olan gayrimenkuldür.Taşınmaz O. Ö. adına Tam hisselidir. Taşınmaza ulaşım Gürler Mahallesi hudutlarında Millet Bulvarı üzerinde No:151/C Özer Apartmanında zemin katta bulunan dükkan niteliğinde bulunan gayrimenkuldür. Taşınmazın yakın çevresi konut+ticari ağırlıklı olup yakın bölgesinde Gürler Camisi , Ziraat bankası, İş bankası bir çok sosyal donatı ile iç içedir. Taşınmazın yakınından geçen toplu taşıma araçlarının güzergahında olup ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir. Bölge planlı yapılaşmaya sahip olup, belediyenin sağladığı altyapı olanaklarından faydalanabilecek lokasyondadır. 25,00 m2 yüz ölçümüne sahip 5 nolu bağımsız dükkan ana gayrimenkulün zemin katında ;alüminyum doğramalı camekanı olan ,zemin kaplaması granit seramik ,duvarları alçı üstü saten boyalı,tavan kaplaması 60*60 çerçeve strafor sistemli,içerisinde yazıhanesi olan dükkan vasfında bulunan gayrimenkuldür.DÜKKAN DEĞERİ : 25,00 m2 x 5.000,00 TL/m2 =125.000.00 TL (Yüz yirmi beş binTürk Lirası) olarak takdir edilmiştir
İmar Durumu : B-5 bitişik nizam 5 katlı ticari alanda kalmaktadır
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Beyanlar kısmında 'ana gayrimenkul ile irtibatlandırılmadan işlem yapılamaz ve yönetim planı 30/06/1988 yev:0' ifadeleri mevcuttur
1. Satış Günü : 03/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Kırıkkale Adliyesi Müzayede Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/372 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR