KİRAZ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kiraz, Cumhuriyet Mahallesi'nde depolu 354 m² işyeri icradan satılıktır

KİRAZ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00985154
Şehir : İzmir / Kiraz
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / KİRAZ
: 354
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EKSPRES 23.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/625 ESAS
Muhammen Bedeli
:
950,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.06.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
18.07.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Kiraz Belediyesi Zabıta Amirliği KİRAZ / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KİRAZ
İCRA DAİRESİ
2018/625 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Kiraz İlçesi Cumhuriyet Mahallesi Hükümet Mevkii 69 Ada, 155 Nolu parsel 1 Nolu Bağımsız Bölüm (Depolu işyeri) vasıflı 354 m² yüzölçümlü taşınmazdır. Taşınmaz şehrin rağbet gören bir lokasyonunda yeralmaktadır. Taşınmaz Hükümet konağına 400mt, belediye binasına 250mt mesafede şehir merkezi sayılabilecek işlek bir cadde üzerinde yeralmaktadır. Apartmanın giriş kapısı demir profildir. Dış cephe kaplaması olmayıp sıva üzeri boya şeklindedir. Taşınmaz üzerinde bulunan betonarme tarzda yapılmış yapının Zemin ve bodrum Katında bulunan bağımsız bölümün arsa payı 282/1132 oranındadır. Belediye emlak servisinden yapılan araştırmaya göre inşaat bitim tarihi 14.09.2017 dir. Bağımsız bölümün büyüklüğü ise bürüt 295,60m²?dir. Ön cephe kepenklidir. Yerler fayans duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Caddeye bakan camekan doğramaları alüminyum, arka bahçeye açılan kapı demir doğrama profildir Elektrikli kepenk mevcuttur. Taban kaliteli fayans, tavanı asma tavandır. Gömme spot ile aydınlatma yapılmaktadır. Kartonpiyer vardır. İçeriden merdiven vasıtası ile depo olarak kullanılabilen alt kata inilmektedir. Taşınmazın Muhammen Bedeli 950,000,00 TL'dir. KDV oranı %18'dir.
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Taşınmaz kaydında 6036 sayılı yasa gereğince riskli yapıdır şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 18/06/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 18/07/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Kiraz Belediyesi Zabıta Amirliği KİRAZ / İZMİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Ancak artırma esnasında nispetsiz artırma yapılması halinde (elektronik olarak yapılan artırma hariç) İ.İ.K. 114/2 maddesine göre artırmanın tarzı Müdürlüğümüzce değiştirilebilecektir. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde ve Müdürlüğümüzce uygun görüldüğünde veya re'sen (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.
3- Maliye bakanlığının KDV genel tebliği uyarınca KDV bedeli ihale bedeli ile birlikte veya bir sonraki gün mesai sonuna kadar beyan edilerek ihale alıcısı tarafından yatırılması zorunludur, aksi takdirde ihale kararı kaldırılacaktır. KDV'den istisna olan hükümler mahfuzdur.1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7-İ.İ.K. 127. maddesi gereğince İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçecektir.
8-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/625 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR