KİLİS SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kilis/Merkez'de 9 m2 kuyumcu dükkanı mahkeme kararıyla satılıktır

KİLİS SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00983212
Şehir : Kilis / Merkez
: 9
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 19.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/3 Satış
Muhammen Bedeli
:
808,675 TL
Birinci Satış Günü
:
25.06.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
22.07.2019 09:30
Satış Yeri
:
Kilis Adliyesi Müzayede Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KİLİS
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2015/3 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kilis İli, Merkez İlçesi, Tekye mahallesi 337 Ada, 9 Parselde kayıtlı taşınmazın bulunduğu bölgede konut yapılaşmasına müsaade edilmeyip tamamen ticarethane olarak çalıştırılmaktadır. söz konusu dükkan kuzeye ve doğuya çift cephelidir, bu cephelerden biri belediye sarayı sokağına diğeri arasa caddesine bakmaktadır. Kuyumcu dükkanı olarak kullanılmaktadır. Kullanılır durumda ve bakımlıdır. dükkanın üst katı bölünmüş ve depo olarak kullanılmaktadır. Her iki cepheden üst kata 20 cm çıkıntılıdır. Söz konusu dükkanın ve bölgedeki diğer dükkanların rayiçleri altının kilogramı üzerinden yapılmaktadır.
Yüzölçümü : 9,24 m2
İmar Durumu : Belediye ve imar planı içerisinde olup, inşaata elverişli parsellerden değildir. İnşaata elverişli hale gelebilmesi için bitişindeki parsellerle birleşmesi gerekmektedir. Birleştiği taktirde yapı nizamı bitişik nizam 3 katlı ticaret alanı olacaktır. Ayrıca karşısında tescilli yapı bulunduğundan her türlü inşaai ve fiziki müdahalede Gaziantep Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulundan izin alınması gerekmektedir.
Kıymeti : 808.675,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/06/2019 günü 09:30 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 22/07/2019 günü 09:30 - 09:40 arası
Satış Yeri : Kilis Adliyesi Müzayede Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR