BURSA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kestel/Esentepe'de 42 m² dükkan icradan satılıktır

BURSA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980595
Şehir : Bursa / Kestel
Semt-Mahalle : ESENTEPE MAH. / KESTEL
: 42
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETE 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/9115 ESAS
Muhammen Bedeli
:
69,300 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
18.06.2019 10:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA20. İCRA DAİRESİ
2017/9115 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Kestel İlçe, 446 Ada, 1 Parsel, KESTEL Mahalle/Köy, 9 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Bursa İli, Kestel İlçesi sınırları dahilinde bulunan Esentepe Mahallesi, Basın Caddesi, no: 3 adresindeki TOKİ İş Merkezi'nin, 1. katındaki 9 kapı no'lu dükkandır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+1 normal katlı olmak üzere toplam 3 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörlü ve otoparklıdır. Bodrum katında depo ve sığınak, zemin ve normal katlarında ise dükkan nitelikli işyerleri bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür.
Halihazırda, boş durumunda olan ve uzun süredir de kullanılmadığı belirlenen söz konusu dükkanın yerinde yapılan ölçümlerine göre, bürüt alanı 42,00 m2. ve net kullanım alanı ise 37,00 m2. olup, tek bölümlüdür. Dükkanın tabanı tamamen seramik ile kaplı, duvarları sıvalı ve plastik boyalı, tavan yüzeyleri de taşyünü asma tavanlıdır. Dükkanın 1 kanatlı olan giriş kapısı ve camekanlı çerçeveleri alüminyum profil olarak yapılmıştır.
Sadece iş merkezinin koridoruna cepheli konumda olan ve herhangi bir ısıtma sistemi bulunmayan dükkanın elektrik aboneliği mevcuttur. Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde, bahçeli, otoparklı ve yüksek katlı ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Kestel ilçe merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Esentepe Mah. Basın Cad. Toki İş Merk. No:3 Kat:1 Dükkan No:9 Kestel/Bursa
Yüzölçümü : 2.477,04 m2 (bilirkişi raporunda bürüt alanı 42,00m² ve net kullanım alanı ise 37,00m² olup tek bölümlüdür.)
Arsa Payı : 7512/247704
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Kestel(Bursa) İlave +Revizyon Uygulama İmar Planında Önemli Alan-2(ÖA-2)kapsamında, ön ve yan bahçe mesafeleri 5.00 M olan ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 69.300,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 21/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 18/06/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9115 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR