ANKARA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Keçiören/Tepebaşı'nda 35 m² depolu dükkan icradan satılıktır

ANKARA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00996942
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : TEPEBAŞI MAH. / SANATORYUM
: 35
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 16.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/21514 Esas
Muhammen Bedeli
:
60,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.07.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
05.08.2019 10:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
6. İCRA DAİRESİ
2014/21514 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 4021 Ada, 9 Parsel, TEPEBAŞI Mahalle/Köy, Zemin kat 15 nolu bağımsız bölüm Depolu Dükkan. ANA GAYRİMENKULÜN HALİHAZIR DURUMU: Bina, 1 bodrum+zemin+ 2 kattan oluşmaktadır. Bina ayrık nizam yapıdır. Binanın cephesi sıva+boyalıdırı. Binanan giriş kapısı alüminyum doğramadır. Taşınmaz, 14 daire, 2 dükkan olmak üzere 16 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Bölge yol, su, elektrki, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır.
ZEMİN KAT 15 BAĞIMSIZ BÖLÜM NO'LU DEPOLU DÜKKAN: Bağımsız bölüm; Bayrak Sokak cepheli olup yola göre ön cephelidir. Bağımsız bölümde, kiracı tarafından market olarak faaliyet gösterilmektedir. Bağımsız bölümün giriş kapısı ve camekanı camlı demir doğaramadır. Bağımsız bölümün zemini mozaik kaplı duvarları boyalı, tavanı alüminyum panel asma tavandır. Bağımsız bölümün arka tarafında wc hacmi mevcut olup zemini mozaik kaplı duvarları 1.20 m. fayanstzır. Wc'de hela taşı ve lavabo bulunmaktadır. Depo zemini betondur. Bağımsız bölümün faydalı kullanım alanı; dükkan katı 31,50 m², Depo katı 3,50 m² olmak üzere toplam 35,00 m²'dir.
Yüzölçümü : 1.128,00 m²
Arsa Pay/Payda : 32/1128
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı İnşaat tarzı ayrık nizam yapıdır.
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 05/08/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İcra ve İflas Kanunu’nun 112. maddesine göre, tayin edilen satış gününün resmi tatile rastlaması hâlinde, aynı Kanunun 19 ve 126. maddeleri uyarınca resmi tatil gününü takip eden ilk iş gününde satış işlemi yapılacağı,
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/21514 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR