ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Keçiören/Şehit Kubilay'da 26 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997923
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : ŞEHİT KUBİLAY MAH. / ESERTEPE
: 26
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/475 ESAS
Muhammen Bedeli
:
60,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.07.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
22.08.2019 10:20
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2018/475 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli,Keçiören İlçesi,Şehit Kubilay Mah. 34382 ada 1 parsel sayılı 950 m2 ana taşınmaz yüz ölçümlü,7 katlı betonarme apartman ve arsası ana taşınmaz nitelikli,12/950 arsa paylı dükkan bağımsız bölüm nitelikli,1.Kademe,2.Bodrum kat 20 nolu bağımsız bölüm,ana taşınmaz 2 bodrum+zemin+ normal kattan oluşmaktadır,bina betonarme olıp ayrık nizam inşa edilmiştir,binanın girişi 2.bodrum kattan sağlanmaktadır,bölge yol,su,elektrik,telefon,doğalgaz,otobüs,kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır,satışa konu bağımsız bölüm dükkan estergon caddesi cephelidir,dükkan tek hacimden oluşmakta olup mutfak ve wc bulunmaktadır,giriş kapısı camlı demir doğramadır,otomatik kepenklidir,zemini laminat parke,duvarları plastik boyalı ve tavan kartonpiyerli,spot aydınlatmalı asma tavanlıdır,mutfak tezgahı mermerit olup, tezgah altı ve üstü lake dolaplıdır,tezgah alnı seramiktir, wc'de zemin ve duvarları seramik,tavan boyalıdır,helataşı ve lavabo bulunmaktadır,kombi sistem ısıtmalı olup dükkanın faydalı kullanım alanı bilirkişilerce 26 m2 olarak ölçülmüştür.Detaylı bilgi dosyasında mevcut bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Şehit Kubilay Mah.Estergon Cad.No:21/a Keçiören ANKARA
Yüzölçümü : 950 m2 Ana Taşınmaz
Arsa Payı : 12/950
İmar Durumu : Dükkan olarak kayıtlıdır
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 11/07/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 22/08/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/475 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR