ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Keçiören/Şehit Kubilay'da 159 m² pide salonu icradan satılıktır

ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00984394
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : ŞEHİT KUBİLAY MAH. / ESERTEPE
Toplam m² : 159
Yayınlandığı Gazeteler

GÜÇLÜ ANADOLU 20.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2895 ESAS
Muhammen Bedeli
:
115,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.06.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
10.07.2019 10:50
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
26. İCRA DAİRESİ
2019/2895 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Özellikleri: Ankara İl, Keçiören İlçe, 18799 Ada, 23 Parsel, Şehit Kubilay Mahalle, 1-2 Bodrum kat 19 nolu üçüncü sınıf Pide Kebap Salonu; Taşınmaza ait tapu kaydında tasarrufu kısıtlayıcı İcrai Haciz şerhleri ile İpotek vardır. Satış kabiliyeti yüksektir. Özel güvenlik bölgesi sınırındadır. 3. Sınıf pide kebap salonu niteliğindeki bağımsız bölüm niteliğine uygun kullanılmamaktadır. Emlak ofisi olarak kullanılmaktadır. İmar Barışı kapsamında bir başvuru ve Yapı Kayıt Belgesi bulunmamaktadır. Ana taşınmaz özellikleri: 2005-2009 yapım yılı olup, 19 adet bağımsız bölüm Benotarme karkas yapı olup, Dağalkaz kaloriferli kombili, Açık+kapalı otopark mevcut, Isı yalıtımı için mantolama mevcuttur.
19 nolu bağımsız özellikleri: 1 nolu ofis 4,5 m², 2 nolu ofis 159,30 m² olup, Zemin laminat, Duvarları duvar kağıdı ve alçı boya, Tavan , Alçıpan asma tavandır. Mutfak ve hol 25,79 m² olup, Zemin seramik, mutfak tezgahı mermerit,kombisi aspir markadır. Wc: 4,38 m² dir. Banyo 6,25 m² olup, Yerler ve duvarları seramik kaplama, olup, K. Tekne , D. Kabini ve krozet lavoba mevcuttur.Isınma sistemi doğalgaz kombilidir. Ancak kıymet takdirine konu bağımsız bölüm içerisinde kombi, kalorifer, petek bulunmamaktadır. Isınma klima ile sağlanmaktadır. Ayrıca mutfak ocağında da doğalgaz kullanılmamaktadır. Elektrikli ocak kullanılmaktadır.
Adresi : Şehit Kubilay Mah.Değirmendere Cad. 1741.Sok No: 6 Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 907 m²
Arsa Payı : 88/907
KDV Oranı : %18
İmar Durumu : İmar planında E=0,40/1,60 inşaat emsali ayrık nizam 4 katlı konut alanı
Kıymeti : 115.000,00 TL
Kaydındaki Şerhler : Özel güvenlik bölgesi sınırındadır şerhi olup, diğer bilgiler tapudan alınır.
1. Satış Günü : 12/06/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 10/07/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2895 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR