ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Keçiören/Şahlar Mahallesi'nde 35m2 dükkan icradan satılıktır

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910503
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : BAĞLARBAŞI MAH. / AKTEPE
: 35
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7315 ESAS
Muhammen Bedeli
:
70,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.02.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
07.03.2019 11:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2018/7315 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ankara İli,Keçiören İlçesi,Şahlar Mah.16861 Ada 3 Parsel sayılı 1490 m2 ana taşınmaz yüz ölçümlü apartman-kargir ana taşınmaz nitelikli,38/1490 arsa paylı dükkan bağımsız bölüm nitelikli,bodrum kat 22 nolu bağımsız bölüm taşınmaz ana yapının bodrum karında bina girişine göre sol yan,ön ve köşe cephede konumlu olup,kuzeydoğu cephelidir,mimari projesine göre dükkan ve wc hacimlerinden oluşmaktadır,mahallinde yapılan incelemelerde onaylı mimari projesinden farklı olarak dükkan içerisinde pvc doğrama ile ofis hacmi yapıldığı tespit edilmiştir,taşınmazın dış cephesi demir doğrama cemakanlıdır,dükkan zeminleri mozaik kaplı,ofis zeminleri laminat parke,duvarları saten boyalıdır,wc bölümlerinin zemin ve duvarları seramik kaplıdır,elektrik,su ve haberleşme tesisatı,vitrifiye,armatürleri mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtması doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır,taşınmazın kombi ve petekleri mevcuttur,taşınmazın 426.caddeye yaklaşık 4.66 m cephesi bulunmaktadır,mahallinde yapılan ölçümlerle net yaklaşık 35 m2 kullanım alanına sahip olduğu bilirkişilerce belirtilmiştir.Detaylı bilgi dosyasında mevcut bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi :Bağlarbaşı Mah.426.cad.Paşa Apt No:14 Keçiören Ankara
Yüzölçümü : 1.490 m2 (Ana taşınmaz)
Arsa Payı : 38/1490
İmar Durumu : Dükkan olarak kayıtlıdır
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 07/02/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 07/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İİK NUN 127.MADDESİNE GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ :Adresi tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7315 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR