KAYSERİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/Talas'ta 630 m2 düğün salonu icradan satılıktır

KAYSERİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062734
Şehir : Kayseri / Talas
Toplam m² : 630
Kapasite : 450
Bina Yaşı : 12
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/382 ESAS
Muhammen Bedeli
:
2,150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ 4. İCRA DAİRESİ

2018/382 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İli Talas İlçesi TALAS Mahallesi HARAMİ Mevkii 958 Ada 1 Parsel nolu, bodrum kat 1 nolu bağımsız bölümün borçluya ait tam hissesi satışa konudur.
ANA YAPININ İNCELENMESİ:Ana taşınmaz bodrum kat, zemin kat ve 1 normal kattan oluşan toplam 3 katlı yapıdır. Çatısı yapılı olmayıp döşeme üzeri teras olarak yapılıdır. Yapının taşıyıcı sistemi betonarme karkas tarzında, yapım yılı yaklaşık olarak 2007 yılıdır. Doğalgazlı merkezi kalorifer sistemi ile ısıtılmakta, asansör bulunmamaktadır. Ana yapının dış cephesi kısmen sıvalı ve boyalı, düğün salonu ve dükkânların ön cepheleri ise alüminyum levha kaplamalıdır. Taşınmaz kaydında eklenti olarak 4 nolu kazan dairesi vardır.
BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN İNCELENMESİ: Düğün salonu ana yapının bodrum katındadır. Güney yönünde tek cepheli, girişinde alüminyum doğramadan camekân yapılı, otomatik açılır sensörlü kapılı, içerisi 750 m2, net alanı 630 m2 olup, yaklaşık 450 kişiliktir. Salon, mutfak, müdüriyet, giriş, depo, bay-bayan WC'den oluşmakta, mutfak ve lc-WC duvarları tavana kadar fayans kaplı, tavanları alüminyum levha asman tavanlı, iç kapıları da amerikan paneldir. Yapının duvarları alçı sıvalı, duvarlarda alçıpandan dekoratif panolarla yapılı, ledlerle aydınlatılmakta, tavanlarda alçı pandan ters tavanlı, boyalı ve spotlarla aydınlatılmıştır. Zeminleri seramik kaplamalı, salonda elektrik ve su tesisatı, ışık ve ses sistemleri bulunmakta, 1.sınıf malzeme ve işçilik uygulanmış, engelli girişi ve otoparkı vardır. Doğu cephesi yol kotunun altında, diğer cepheleri ise tabii zemin kotu üzerindedir. Bağımsız bölüm tapu kaydında düğün salonu niteliğindedir. Taşınmaz kaydında 01/10/2017 tarihinden başlamak üzere yıllık 30.000,00-TL bedelle 10 yıllık kira şerhi bulunmaktadır.
BULUNDUĞU KONUMUN İNCELENMESİ:
Bağımsız bölümün bulunduğu ana taşınmazın Kayseri kent yerleşim alanının güneyinde, genelde konut amaçlı binalarla yapılaşmış olan ve kentte yaşayan genelde düşük ve orta gelir gruplarınca tercih edilen Mevlana Mahallesinde bulunmaktadır. Taşınmaz %3 eğimli, Talas merkezine yaklaşık 2500 mt, Kayseri kent merkezine yaklaşık 8000 mt mesafede, ulaşımı kolaydır. Teknik alt yapı olarak elektrik, su, yol, kanalizasyon, doğalgaz, kent içi toplu ulaşım, telekom, belediye, temizlik ve çöp toplama hizmetleri gibi kentsel kamu hizmetlerinden, cami okul, park, pazaryeri gibi sosyal tesislerden yararlandığı tespit edilmiştir.
Adresi : Mevlana Mah. Anayurt Cad. Anatolia Düğün Salonu No:12/E Talas/Kayseri
Yüzölçümü : ana taşınmaz 1.357,55 m2
Arsa Payı : 60/200
İmar Durumu : Ana taşınmazın 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında E= 1,30, Hmaks: 10,75 m olan ticaret alanında kaldığı anlaşılmıştır.
Kıymeti : 2.150.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidir, dosyamızdan görülebilir.
1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 26/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/382 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR