KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/Kocasinan'da 830 m2 dükkan icradan satılıktır

KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00964931
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : ERCİYESEVLER MAH. / FEVZİ ÇAKMAK
: 830
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 16.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14046 ESAS
Muhammen Bedeli
:
4,577,388 TL
Birinci Satış Günü
:
09.05.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 14:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) Kocasinan / Kayseri

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ

2018/14046 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri : Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, Kavakyazısı 2. Mıntıka Mahallesi, 2. Mıntıka Mevkii, 3191 Ada, 9 Parsel, C Blok, Zemin Kat, 30 Numaralı Bağımsız Bölümde Bulunan 620400000/18196617600 Arsa Paylı, Asma Katlı Depolu Dükkan Nitelikli taşınmazın Tam Hissesi İhale Olunacaktır. İhale konusu taşınmazın çevresi yüksek katlı binalarla çevrili olup, orta ve yüksek gelirli insanların tercih ettiği bir konumdadır. Kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ana taşınmaz; Bodrum kat, zemin kat, asma kat, 14 normal kattan oluşmaktadır. Binada toplam 28 adet mesken ve 2 adet dükkan niteliğinde bağımsız bölüm bulunmaktadır. İhale konusu taşınmaz ana yapının zemin katında yer almaktadır. Taşınmaz bodrum kat, zemin kat, asma kat olarak 3 kattan oluşmaktadır. Projesinde; zemin kat alanının 293,66m², Bodrum Kat depo alanının 363,76m² ve asma kat alanının 173,05m² olmak üzere toplam alanının 830,47m² olduğu bilirkişi tarafından tespit edilmiştir. Kıymet takdiri işlemleri sırasında dükkanın mobilya satış mağazası olarak kullanılmakta olduğu tespit olunmuştur. İş yerinin zeminleri seramik, duvarları alçı sıva saten boya ve duvar kağıdıdır. Bodrum katına ve asma katına mermer basamaklı betonarme merdiven ile inilmekte ve çıkılmaktadır. Ön cephesi alüminyum doğramadan camekan olup, giriş tarafı batı cepheye bakmaktadır.
Adresi : Erciyesevler Mah. Tuna Cad. No:38/B Merkez / Kayseri
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli uygulama imar planında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 4.577.388,34 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibi olup dairemizde incelemeye açıktır.
1. Satış Günü : 09/05/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F
(Kayseri Adalet Sarayı Arkası) Kocasinan / Kayseri
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (7101 S.K. 5. Madde hükmü saklıdır)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan, tapu kaydı ve diğer belge ve bilgiler ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satşı sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zararlardan kendilerinin sorumlu olacakları hususu ile; Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde İ.İ.K.'nın 127. madde hükmü uyarınca işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere tüm ilgililere ihtaren ve ilanen tebliğ olunur.
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14046 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR