KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/Kocasinan'da 63 m2 dükkan icradan satılıktır

KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963961
Şehir : Kayseri / Kocasinan
: 63
Yayınlandığı Gazeteler

ÜLKER 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/441 ESAS
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.05.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
27.05.2019 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ

2019/441 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri ili, Kocasinan İlçesi, Kavakyazısı Mah, 853 ada, 3514 parselde kayıtlı, 742,00 m2 yüzölçümlü, kargir apartman vasfındaki ana taşınmazın 7/742 arsa paylı zemin kat 3 nolu asma katlı dükkan vasfındaki bölümüdür. Taşınmazda kat irtifak tesisi kurulmuş, kat mülkiyetine geçilmiştir. İpotekli bağımsız bölüm; Bodrum kat, Zemin kat, Asma Kat, 8 Normal Kat ve çatıdan oluşan toplam 9 katlı, betonarme karkas tarzında inşa edilmiş, yaklaşık 25-30 yıllık, doğalgaz tesisatı döşeli, dış cephesinde ısı yalıtım amacıyla mantolama yapılı olmayan, dış cephesi sıvalı ve boyalı, her blokta 1 adet asansör bulunan, zemin katı dükkan vasfında bağımsız bölümlerden, normal katları ise mesken vasıflı bağımsız bölümlerden oluşan, her bir normal katta2 adet mesken daire bulunan, girişinde zeminler ve basamaklar mermer kaplamalı olan, giriş kapısı ferforje süslemeli dekoratif kapı olan, merkezi doğalgazlı kalorifer sistemi ile ısıtılan bir binanın zemin katındaki 3 nolu asma katlı dükkan vasfındaki bağımsız bölümüdür. İpotekli bağımsız bölüm batı yönünde tek cephelidir. Dükkanın net alanı toplamı yaklaşık 63,00 m2' dir. Dükkanın giriş kapısı alüminyum doğramadır. Dükkan, zemin katta tek hacimden, asma katta tek hacimden oluşmaktadır. Katlar arasında ulaşım betonarme merdivenle sağlanmaktadır. Merdivende mermer kaplama ve alüminyum korkuluk yapılıdır. Asma katta pencere bulunmamaktadır. İpotekli dükkanın zeminleri laminat parke kaplamadır. Duvarlar alçı sıvalı ve silikon boyalıdır. Tavanlarda alçıpandan gizli ışıklandırma yapılıdır. Spotlarla aydınlatılmaktadır. Bu dükkanda doğalgaz aboneliği yoktur. Taşınmaz kentsel kamu hizmetleriden yararlanmaktadır.
Adresi : Serçeönü Mah. Mesken Sok. Bulvar Apt. A Blok No:4 Zemin Kat/BMerkez / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulamaimar planı sınırları içerisinde konut alanı olarakayrılmış imar parseliolduğuanlaşılmıştır.
Kıymeti : 230.000,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/05/2019 günü 11:20 - 11:25 arası 2. Satış Günü : 27/05/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/441 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR