TOSYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kastamonu/Tosya'da tuğla fabrikası icradan satılıktır

TOSYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982262
Şehir : Kastamonu / Tosya
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 17.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/376 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,795,674 TL
Birinci Satış Günü
:
26.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
Belediye Meclis Salonu - Kargı Mah. Cumhuriyet Mey. No:18 TOSYA / KASTAMONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

TOSYA İCRA DAİRESİ
2018/376 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Kastamonu İl, Tosya İlçe, DİLKÜŞAH Mahallesi, Kale Yakası Mevkii, 304 Ada, 16 Parsel, Taşınmaz tapuda tarla vasfı ile kayıtlı olup tamamı satılıktır. Taşınmazın üzerinde Tuğla Fabrikası (Fabrika binasının sağ ve sol yanında açık kurutma yapıları (saçak altı açık alanlar)) ve yine tuğla fabrikasına bitişik kurutma kazan yapısı bulunmaktadır. Ayrıca tuğla fabrikasının yakınında ise 2 Adet kuruluk yapısı mevcuttur. Mevcut durumda toplam 3 adet yapı bulunmaktadır.
1-) Tuğla Fabrika Binası: Yapı çelik kontrüksiyon ağırlık yapıdan oluşmaktadır. Yapı tek katlı ancak kendi içinde çatı katı ve tuğla ısıtma alanları olarak iki bölüme ayrılmıştır.Değerlendirme bir bütün olarak yapılmış olup çatı katında fabrika binasının tesisatları bulunmaktadır. Alt kısmında ateş tuğlası kaplaması ile yaplmış tuğla imalat alanlrı bulunmaktadır. Yapıda kullanıma bağlı olarak %40 yıpranma öngörülmüştür. III. sınıf A Grubu yapı sınıfında yer almaktadır.
2-) Kuruluk yapısı: Ahşap iskelet sistemi olarak tsarlanmış yapıdır. Yapının cepheleri açıktır.Tanban beton kaplama yapılmıştır. Kısmen çelik kontrüksiyon sistem bulunmaktadır. Yapıda kullanıma bağlı olarak %40 yıpranma öngörülmüştür.1. sınıf A frubu ypı sınıfında yer almaktadır.
3-) Kuruluk yapısı: Ahşap iskelet sistemi olarak tsarlanmış yapıdır. Yapının cepheleri açıktır.Tanban beton kaplama yapılmıştır. Kısmen çelik kontrüksiyon sistem bulunmaktadır. Yapıda kullanıma bağlı olarak %40 yıpranma öngörülmüştür.1. sınıf A frubu ypı sınıfında yer almaktadır.
Taşınmaz Dilküşah Mahallesi sınırları içerisinde şehir merkezine yaklaşık 2-4 km mesafededir. Belediyenin her türlü hizmetlerinden faydalanabilir durumdadır. Ayrıntılı bilgi dosyamızda mevcuttur.
Adresi : Dilküşah Mahallesi 304 Ada 16 Parsel Tosya / KASTAMONU
Yüzölçümü : 8.547,00 m2
İmar Durumu : ÖA-2 Sanayi Alanı ve E:0,50 Yençok: Serbest olarak imar uygulaması söz konusudur.
Kıymeti : 1.795.674,27 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 23/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Belediye Meclis Salonu - Kargı Mah. Cumhuriyet Mey. No:18 TOSYA / KASTAMONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, iş bu satış ilanının tebliğ olunamayan ilgilire hakkında İİK 127. Maddesi uyarınca elektronik ortamda yapılacak satış ilanının tebliğ yerine kaim olacağına ve başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/376 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR