KASTAMONU İCRA DAİRESİ

Kastamonu/Merkez'de dükkan icradan satılıktır

KASTAMONU İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962346
Şehir : Kastamonu / Merkez
Semt-Mahalle : İNÖNÜ MAH. / KUZEYKENT
: 61
Yayınlandığı Gazeteler

KASTAMONU SÖZCÜ 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/9396 ESAS
Muhammen Bedeli
:
48,750 TL
Birinci Satış Günü
:
02.05.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
30.05.2019 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No:Z-16 MERKEZ / KASTAMONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KASTAMONU İCRA DAİRESİ
2017/9396 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 no'lu taşınmazın Özellikleri: Kastamonu , Merkez ,İnönü Mahallesi 952 Ada, 27 Parsel nolu Kargir Dükkan vasfında taşınmaz borçluya ait 3/16 hisse. Borçluya ait 3/16 hisse satışa çıkarılmış olup,taşınmaz 61,70 m2 yüzölçümlü arsada, betonarme bina tekniğinde, Kastamonu Belediyesi İmar Planı içerisinde, 61,70 m2 taban oturumlu ve zemin ve asma katlı olarak yapılmıştır. Binada zemin ve asma normal kat mevcuttur. Bina dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Fiili durumda 26 parsel sayılı dükkan ile sınır teşkil eden duvarı yıkılarak birleştirilmiştir. Dükkânın giriş ve çıkışları 26 parselden yapılmaktadır. Kıymet takdirine konu olan 27 parseldeki kısımda yazıhane, çayocağı, lavabo ve çelik konstrüksiyon iskeletli ve merdivenli olarak yapılmış asma kat depo olarak kullanılmaktadır. Dükkân çerçeveleri demir doğrama, zeminde şap kaplama, duvarlar sıva ve plastik boya kaplama, asma kat demir doğrama çerçeveli ve merdivenli olarak yapıldığı, dükkânda elektrik, su, kanalizasyon ve sobalı ısınma tesisatları yapıldığı görülmüştür. Bina yaklaşık 40-45 yaşlarında olup, binadaki tadilat ve bakım durumu, hava koşulları ve aşınmalar dikkate alındığında,tespit tarihindeki fiziki ve kullanıma bağlı yıpranma oranı %40 olarak belirlenmiştir. Taşınmaz Çevre ve ŞehircilikBakanlığı tarafından düzenlenen, Resmi Gazetedeyayınlanan yapı yaklaşık birim maliyet listelerinde, sobalı betonarme iskeletli özellikli yapılar III.sınıf A grubu yapılar sınıfına girmektedir.
Adresi : İnönü Mahallesi Küçük Sanayi Sitesi 14. SokakMerkez / KASTAMONU
Yüzölçümü : 61,70 m2 Kıymeti : 33.750,00 TLKDV Oranı : %18
İmar Durumu :Kastamonu Belediyesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına göre; Hmax:8,50m kot izinli yapılaşma koşullu, Ticaret (Küçük Sanayi Sitesi) yapılaşması imar adasında bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 02/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 30/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No:Z-16 MERKEZ / KASTAMONU
2 no'lu taşınmazın Özellikleri: Kastamonu,Merkez ,Candaroğulları Mahallesi 1393 Ada, 334 Parsel nolu 4. kat 14 nolu bağımsız bölüm Nolu mesken vasfında taşınmaz Borçluya ait 3/16 hisse. Ana taşınmaz betonarme karkas yapı tarzında bodrum+zemin+5 normal katlı olarak yapılmıştır. Taşınmazın dış cephesi mantolama+sıva ve boyalı, apartman giriş kapısı demir doğrama, merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer kaplama ve ferforje korkuluklu, çatısı ahşap iskeletli çatı örtüsü kiremitle kaplıdır. Satışa konu 4. kat 14 no?lu bağımsız bölüm binanın 4. katında Miralay Haliybey Caddesine cepheli tarafındadır. Bloktaki zemin katlar işyeri, diğer katlardaki tüm daireler konut olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın içinde yapılan incelemelerde daire?nin alanı (brüt): 165,00 m2 dir.Daire giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap ve pencereler pvc doğrama, mermer denizlikli ve ısıcamlıdır, Duvarlar alçı sıva ve saten boyalıdır. Salon ve odaların zemini laminant parke kaplı, ıslak hacimler seramik, mutfak tezgahı ve dolapları yapılı, banyoda duşa kabin mevcuttur. Tüm armatür ve vitrifiye montajları tamamlanmıştır. Daire asansörlü, doğalgaz kombili ve kaloriferlidir. 2 adet balkonu bulunmakta olup balkonları cam balkon olarak kapatılmıştır. III. Sınıf B grubu yapılar sınıfına girmektedir. Taşınmaz Kastamonu Belediye sınırları ve imar planı içerisindedir. Şehir merkezine 2,5 km. mesafede, Belediye (Toplu taşıma, Elektrik, Su, kanalizasyon, yol, imar, itfaiye, çöp toplama gibi) hizmetlerinden yararlanmaktadır. Otobüs ve dolmuş güzergâhında olup, ulaşımı imkânları iyidir. Taşınmaz tahmini yaşı 5-10 senelik olduğu ve binada hava koşulları ve zaman içinde kullanıma bağlı oluşan yıpranma ve deformasyonlar dikkate alınarak %10 yıpranmış olduğu gözlemlenmiştir
Adresi : Candaroğlulları Mah.Miralay Halitbey Cad No:9 K:4 D:14KASTAMONU
Yüzölçümü : 165 m2 Arsa Payı : 8/175 KDV Oranı : %1
İmar Durumu : Ayrık nizam 6 katlı (A-6) konut alanıdır. İnşaat taban alanı katsayısı: TAKS:0,40dir.
Kıymeti : 48.750,00 TL
1. Satış Günü : 02/05/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 30/05/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No:Z-16 MERKEZ / KASTAMONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. Tahakuk eden KDV nin Katma Değer Vergisi Genel Uygulama tebliği veilgili mevzuatı uyarınca en geç ihale bedelin tahsil edildiği günü izleyen günün mesai saati bitimine kadar ihale alıcısı tarafından vergi dairesine ödenmediği taktirde ihale kararının kaldırılmasına karar verilecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9396 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebligat yapılamayan hissedarlara satış ilanının ilanen tebliğ edilmiş olacağı ilan olunur.06/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR