TAŞKÖPRÜ İCRA DAİRESİ

Kastamonu/Hanönü'nde 28 m² dükkan icradan satılıktır

TAŞKÖPRÜ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01068361
Şehir : Kastamonu / Hanönü
Semt-Mahalle : HANÖNÜ MAH. / GÖKÇEAĞAÇ
: 28
Yayınlandığı Gazeteler

TAŞKÖPRÜ POSTASI 18.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/203 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
60,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
27.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
TAŞKÖPRÜ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASINDA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TAŞKÖPRÜ İCRA DAİRESİ
2017/203 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZINÖzellikleri : Kastamonu İli, Hanönü İlçesi, 196 Ada, 25 Parsel, Hanönü mah. , Cami Mevkii, zemin kat 5 nolu Bağımsız Bölüm.Dükkan bina girişine göre sol ön tarafta Han Sokağa 5,50m dükkan cephesi bulunan 28m2 kullanım alanlıdır. Dükkanın çerçeveleri yağlı boya kaplamalı demir doğrama,tabanı mozaik kaplama,duvarları sıva ve plastik boya kaplama yapılmış olup fiil durumda içerisinde malzeme depolanmış ve kullanılmamaktadır. Soba ile ısınmaktadır. Konut ve ticari potansiyeli olan caddeye yakın ve çarşı merkezi içerisindedir. Yıpranma payı %20'dir.
Adresi : Hanönü Mah.Han Sok.No.29/B37450 Hanönü
Yüzölçümü : 28m2 kullanım alanlı dükkan.
Arsa Payı : 15/120
İmar Durumu : HanönüBelediyesi'nin 1/1000 ölçekli uygulama İmar Planında 12,50 kot izinli,4 katlı bitişik nizam B-4 Konut Yapılaşması İmar adasındadır.
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 25/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 27/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : TAŞKÖPRÜ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASINDA -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- Taşınmazı satın alanlar,ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydı ile ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedeli derhal veya verilen süre içinde ödemek zorundadırlar.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/203 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
8-Satış ilanının belirtilen adreslerinde ilgililere tebliğ yapılmaması halinde iş bu ilanın ve gazete ilanı tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine geçeceği hususu ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR