KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kartepe/Çiftlik Mahallesi'nde işyeri icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981767
Şehir : Kocaeli / Kartepe
: 48
Yayınlandığı Gazeteler

ÇAĞDAŞ KOCAELİ 17.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/52652 ESAS
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.06.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
09.07.2019 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/52652 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Kartepe İlçe, 307 Ada, 4 Parsel, ÇİFTLİK Mahalle/Köy, 21 Nolu Bağımsız Bölüm Tapu Kaydı:Kocaeli İli, Kartepe İlçesi, Çiftlik Mahallesi, 307 ada 4 parsel numaralı, 1.128,65 m² alanındaki arsa üzerinde bulunan, kat irtifaklı binadaki Zemin Kat 21 no.lu bağımsız bölümİŞYERİ dir. 1733/112565 arsa paylıdır, herhangi bir eklentisi yoktur,tamamıHalit oğlu HASAN YİĞİT adına kayıtlıdır. İmar Durumu: Kartepe Belediyesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında çekme mesafeleri düştükten sonra ayrık nizam 3 kat yapılaşma koşullarında " Konut Alanında" kalmaktadır. Taşınmazın bulunduğu binada kat irtifakı kurulmuş, kat mülkiyeti kurulmamıştır. Konu taşınmaz projedeki yeri ile uyumludur.Halihazır durumu: Kıymet takdirine konu taşınmaz rapor ekindeki hava fotoğrafından da görüleceği üzere meskun alanda, Rabak İlkokulu ve Ortaokulunun tam karşısında olup, İnegöl Caddesi ile Maral Sokak isimli imar yoluna cephelidir. Bulunduğu bina toplam 4 katlı olup, zemin katında işyerleri, üst katlarında konutlar vardır. Bina girişinde "MND İnşaat Ezra Apartmanı" yazmaktadır. Bina girişi İnegöl Caddesi tarafından olup, zemin kattaki işyerlerine hem İnegöl Caddesinden ve hem Maral Sokak tarafından girilmektedir. Konu işyeri olan 21 no.lu bağımsız bölüm girişi Maral Sokak tarafındandır. İşyerlerinin büyük kısmının boş durumda olduğu, 21 no.lu b.bölümün de halihazırda boş olduğu görülmüştür. Projesi ve emlak vergisi bildirimi incelenmiş, 48,74 m²alanında olduğu, içinde tuvalet ve depo kısmının olduğu anlaşılmıştır.Değerini etkileyen olumlu nitelikleri: Yeni yapılmış binada, işyeri vasfında olması, içinde tuvaletinin olması.Değerini etkileyen olumsuz nitelikleri: Ana caddeye değil, ara sokağa cepheli olması, vitrin cephesi ölçüsünün az olması (3,80 mt.).SONUÇ: Konu taşınmazın bulunduğu konum, çevresi ve hali hazır durumu göz önüne alınarak arsa payı dahil ederinin100.000 TL (yüzbin) edeceği kanaatine varılmıştır.
Adresi : Ertuğrul Gazi Mah. Maral Sk.Kartepe / KOCAELİ
Yüzölçümü : 1.128,65 m2
Arsa Payı : 1733/112565
İmar Durumu : İmar planında Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 13/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 09/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/52652 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR