KARACABEY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karacabey/Tavşanlı'da fırın icradan satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00894406
Şehir : Bursa / Karacabey
Semt-Mahalle : TAVŞANLI MAH. / KARACABEY
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 14.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/692 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
335495 TL
Birinci Satış Günü
:
31.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
Karacabey İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARACABEY İCRA DAİRESİ
2018/692 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Karacabey İlçe, 19 Ada, 21 Parsel, TAVŞANLI Mahalle/Köy, Parsel üzerinde bir zemin ve 4 normal katlı kargir apartman vardır. 9 nolu depo zeminde fırın olarak işletilmektedir.Depo vasfında olmasına rağmen fırın olarak zamanında ruhsat alınmış bulunmaktadır.Fırın yerine başka bir işetme açılmak istenirse üst kattaki daire sahiplerinden noterden onaylı izin alınması gerekmektedir.Ayrıca yeniden fırın ruhsatı alınmak istenirse mevcut yerde ruhsat alınması çok zordur Depo vasıflı taşınmaz için tek depo ve 2 daire için toplam 433,00 m2 yapı ruhsatı alınmıştır.Buna göre depo alanı yaklaşık 180,00 m2 2018 yılı arsa rayici 295,00 TL/ m2dir.Depoda yerler seramik tavarlar ise fayans ile kaplıdır.Tavan ise asma tavan ile kaplıdır. Çerçeveler ise aliminyum esaslı ve tek camlıdır.
Yüzölçümü : 201,25 m2
Arsa Payı : 90/466
İmar Durumu : Bitişik nizam kat adedi 4 olup arka mahçe mesafesi 1se 3,00 mt dir.
Ticaret bölesinde kalmaktadır.
Kıymeti : 335.495,28 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kayıtları gibidir
1. Satış Günü : 31/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 25/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Karacabey İcra Müdürlüğü -
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/692 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR