KARACABEY İCRA DAİRESİ

Karacabey/Tabaklar'da 80 m2 dükkan icradan satılıktır

KARACABEY İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00964045
Şehir : Bursa / Karacabey
Semt-Mahalle : TABAKLAR MAH. / KARACABEY
Kapalı Alan m² : 80
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1339 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
256,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2019 09:45
İkinci Satış Günü
:
28.05.2019 09:45
Satış Yeri
:
KARACABEY ADLİYESİ 2.KAT TOPLANTI SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARACABEYİCRA DAİRESİ
2018/1339 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Karacabey İlçesi, Tabaklar mahallesi, Karaosmanlar mevkii , 433 ada, 43 parsel numarada,80.00 m² alanlı tamamı Ali BOZKUŞ adına Arsa vasfında tapuya kayıtlıdır. Parsel üzerinde 1 katlı araç yıkama ve yağlama servis binası olduğu, dükkanın çerçeveleri aleminyumdan olduğu, yerlerin seramikle kaplı olduğu, duvarları sıvalı ve boyalı olduğu, yıkama alanında ise elektrikli otomatik panel kapı kullanıldığı, üstte ise Yüksek çelik çatı yapılmış olduğu ve Mevcut durumu ve mevkisi değerlendirildiğinde bu bölgede arazilerin m²si 2.000.00 TL den alınıp satılmakta olduğu bildirilmiştir.
Adresi : Bursa ili, Karacabey ilçesi, Tabaklar Mahallesi
Yüzölçümü : 80,00 m2
İmar Durumu : Parsel Karacabey 1/100 ölçekli imar planında küçük ölçekli sanayi alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 256.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kayıtları gibidir.
1. Satış Günü : 24/04/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 28/05/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : KARACABEY ADLİYESİ 2.KAT TOPLANTI SALONU-Karacabey/Bursa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1339 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR