ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kapaklı'da 31 m² işyeri icradan satılıktır (çoklu satış)

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00964378
Şehir : Tekirdağ / Kapaklı
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / KAPAKLI
: 31
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY BAKIŞ 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7748 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
25.06.2019 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2018/7748 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Kapaklı İlçe, 856 Ada, 2 Parsel, KAPAKLI Mahalle/Köy, zemin kat 10 Nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz işyeri Zemin kat + 4 Normal Katlı B.A. Yapı tarzında inşa edilmiş binanın zemin katında olduğu görülmüştür. Bina yol cephesine göre sağda kalan işyeridir. Ana bina asansörlü ve kaloriferlidir. Taşınmaz işyeri olarak kullanılmaktadır. Belediye onaylı projesi üzerinde yapılan incelemede işyerinin zemin kat işyerinin 31,00 m2 net kullanım alanı olduğu tespit edilmiştir. Zemin kat döşemeleri seramik kaplamadır, duvarlar plastik boyalıdır, işyeri giriş cephesi ısı yalıtımlı alüminyum doğramadır. Bağımsız bölümün arka tarafında WC mevcuttur. Kapaklı Belediyesi konut ve işyeri alanı içinde, elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır. Her türlü ulaşım imkânına sahiptir. Kapaklı Belediyesine 560 Metre uzaklıkta bulunmaktadır.
Adresi : Atatürk Mah. Kerem Sok. No:7 (Tapuda Kapaklı Mah. 856 Ada 2 Parsel 10 Nolu BB) Kapaklı / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 297 m2
Arsa Payı : 44/762
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planına göre ayrık ikiz nizam 4 kat konut imarlı yapılaşma şartlarına sahip olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 04/08/2015 tarihli kat mülkiyeti,ipotek
1. Satış Günü : 28/05/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Kapaklı İlçe, 634 Ada, 18 Parsel, KAPAKLI Mahalle/Köy, bodrum+zemin 16 Nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz işyeri Bodrum kat + Zemin kat + 3 Normal Katlı B.A. Yapı tarzında inşa edilmiş binanın bodrum ve zemin katında olduğu görülmüştür. Bina yol cephesine göre solda, binanın ana girişine göre sağda kalan işyeridir. Ana bina asansörsüz ve kaloriferlidir. Taşınmaz keşif anında yerinde yapılan incelemede boş olduğu görülmüştür. Belediye onaylı projesi üzerinde ve yerinde yapılan incelemede işyerinin zemin kat 38,91 m2 işyeri ve bodrum kat 84,99 m2 depo olmak üzere toplam 123,90 m2 net kullanım alanı olduğu tespit edilmiştir. Zemin kat işyeri döşemeleri kaplamaları mevcut değildir, döşemede şap da yapılmamıştır, betonarme döşeme olarak bırakılmıştır. Zemin kat duvarlar plastik boyalıdır, işyeri giriş cephesi ısı yalıtımlı alüminyum doğramadır. İşyerinin zemin katı ile bodrum kat depo arası merdiven imalatı yerinde yapılmamıştır, eksik bırakılmıştır. İşyerinin depo kısmında yapılan incelemede ise bodrum kat işyeri döşemeleri kaplamaları mevcut değildir, döşemede şap da yapılmamıştır, betonarme döşeme olarak bırakılmıştır. Ayrıca bodrum kat işyeri deposunun bölme duvarlarının büyük kısmı yapıldığı halde duvarların sıvası ve boyası yapılmamıştır, tavanlar da sıvasız ve boyasızdır. Elektrik ve mekanik tesisat da bodrum kat deposunda mevcut değildir. Bodrum kat pencerelerin PVC doğramaları ise takılmıştır. Kapaklı Belediyesi konut ve işyeri alanı içinde, elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır. İşyerinin bulunduğu bina ana caddeye cephelidir. Her türlü ulaşım imkânına sahiptir. Kapaklı Belediyesine 1.400 Metre uzaklıkta bulunmaktadır.
Adresi : Kapaklı Mah. 634 Ada 18 Parsel 16 Nolu Bb Kapaklı / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 568 m2
Arsa Payı : 157/1342
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planına göre ayrık ikiz nizam 4 kat konut imarlı yapılaşma şartlarına sahip olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 23/08/2013 tarihli yönetim planı,ipotek
1. Satış Günü : 28/05/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7748 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR