KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit/Yenidoğan'da işyeri icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01001320
Şehir : Kocaeli / İzmit
: 50
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 23.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/272 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
136,637 TL
Birinci Satış Günü
:
12.07.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
07.08.2019 11:40
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/272 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, İzmit İlçe, 4413 Ada, 31 Parsel, YENİDOĞAN Mahalle/Köy, Zemin Kat, 1 Nolu İş Yeri Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdiri istenen taşınmazın yer aldığı, Kocaeli İli, İzmit ilçesi, Yenidoğan mahallesi, 4413 ada 31 parsel sayılı taşınmaz İzmit Belediyesi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında Konut Alanı kullanımında kalmaktadır. Parseldeki yapılaşma koşulları Ayrık yapı nizamı, kat adedi 3 kattır. Taban Alanı Katsayısı (TAKS) = 0,40, Kat Alanı Katsayısı (KAKS) = 1,20 olarak belirlenmiştir. Taşınmaz İzmit Belediyesi sınırları içerisinde olup yüzölçümü 323,00 m² dir.Taşınmaz yerleşim olarak Kocaeli İli, İzmit İlçesi, Yenidoğan mahallesi, Mürsel Paşa Caddesi, Dış kapı No = 40 posta adresinde yer almaktadır.Taşınmaz yol, su, kanalizasyon, çevre temizlik gibi belediye hizmetlerinden ve elektrik, telekomünikasyon gibi diğer kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ana arter ve toplu taşım güzergahı olan Mürsel Paşa Caddesine üzerinde konumlu olması sebebiyle ulaşım imkânları bakımından iyi düzeydedir. Parselin zemin parametreleri uygulama alanı (UA-2) sınıfındadır. Topoğrafik yapısı eğimsiz, geometrik şekli çeşitkenar formdadır. Kocaeli İli, İzmit ilçesi, Yenidoğan mahallesi, 4413 ada 31 parsel sayılı taşınmaz üzerinde bitişik nizamda, betonarme karkas sistemle inşa edilmiş bina bulunmaktadır. Kıymet takdirine konu olan taşınmaz, 03.01.2014 tarih, 4 no.lu Yeni Yapı Ruhsatı bulunan, zeminkat, 1 bağımsız bölüm numaralı taşınmazdır. Ana gayrimenkul İzmit Tapu Sicil Müdürlüğünde incelenen 03.01.2014 tarih, 4 sayılı kat irtifakına esas mimari projesine göre: Zemin + 2 normal kat + Çatı katından oluşan toplam 4 katlı olarak inşa edilmiştir. Ana yapıda zemin katta 2 adet iş yeri, 1.normal katta 2 adet mesken, 2.normal katta 2 adet dubleks mesken bulunmakta olup toplam 6 adet bağımsız bölüm kayıtlıdır. Ana yapıda bina girişi ve dükkan girişleri bulunmakta olup tüm girişler zemin kat seviyesinden ve batı cepheden verilmiştir. Söz konusu 1 nolu bağımsız bölüm halihazırda Süslü Makas Bayan Kuaförü olarak kullnılmaktadır. Konu taşınmazın dış cephesi sıvalı ve akrilik boyalı vaziyettedir. Bina giriş alüminyum kapı şeklindedir. Rapora konu 1 nolu bağımsız bölüm ruhsata esas mimari projesine göre dükkan ve 1 adet wc plan tertibinde 50,00 m² net alanlı, 57,10 m² brüt alana sahiptir. Bağımsız bölüm giriş kapısı alüminyum kapı, zeminler seramik kaplı, duvarlar alçı sıva üzeri saten boyalı durumdadır.
Adresi : Yenidoğan Mahallesi, Mürsel Paşa Caddesi, No:40 İzmit / KOCAELİ
Yüzölçümü : 323 m2
Arsa Payı : 3/20
İmar Durumu : İmar planında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 136.637,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 12/07/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 07/08/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/272 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR