KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit/Tepecik'de işyeri icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962148
Şehir : Kocaeli / İzmit
: 35
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ DEMOKRAT 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2709 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
123,725 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
10.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/2709 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İzmit Tepecik Mah. 239 Ada 50 Parsel C Blok 3. Kat 107 nolu büro vasıflı taşınmaz satışa çıkartılmıştır.
Taşınmaz İzmit Belediyesi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında T1 Ticaret Alanı kullanımında kalmaktadır. Tarif olarak; İzmit Belediyesi önünden Hürriyet Caddesinde batı yönde 400 metre devam edildiğinde yolun sağında yer alan 4 bloklu iş hanında, 77 dış kapı numaralı C blok, 3. normal katta bulunan, 107 bağımsız bölüm numaralı büroya ulaşım sağlanmış olur. Taşınmaz İzmit Belediyesinin 375 metre güneybatısında, Fevziye Caminin 50 metre kuzeyinde, Kocaeli Merkez Bankasının 365 metre kuzeydoğusunda, Kocaeli Kent Meydanının 640 metre kuzeybatısında konumludur. Meskûn alanda olup etrafındaHürriyet Caddesi üzerinde çok sayıda farklı amaçlarda hizmet gösteren dükkanlar, zemin katı dükkan olarak kullanılan konutlar, sosyal tesisler, İzmit Belediyesi, Kocaeli Merkez Bankası ve müstakil yapılar mevcuttur. Taşınmaz yol, su, kanalizasyon, çevre temizlik gibi belediye hizmetlerinden ve elektrik, telekomünikasyon gibi diğer kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Söz konusu taşınmaz ana arter ve toplu taşım güzergahı olan Hürriyet Caddesi üzerinde olması ve İzmit merkezde yer alması sebebiyle ulaşım imkânları bakımından iyi düzeydedir. Parselin zemin parametreleri önlemli alan (ÖA-5.1) sınıfındadır. Topoğrafik yapısı az eğimli, geometrik şekli yamuk formdadır.Ana gayrimenkul İzmit Tapu Sicil Müdürlüğünde incelenen kat irtifakına esas mimari projesine göre: Bodrum + Zemin + 7 normal kattan oluşmakta olup toplam 9 katlı olarak inşa edilmiştir. Taşınmazın onaylı mimari projesine ve kat irtifakı listesine göre ana yapıda toplam 201 adet bağımsız bölüm kayıtlıdır. Ana yapıda zemin kattan, biri doğu cepheden diğeri güney cepheden olmak üzere iki adet pasaj girişi bulunmaktadır. Konu taşınmazın dış cephesi sıvalı ve akrilik boyalı vaziyettedir. Ana gayrimenkulün merdivenleri, merdiven sahanlıkları ve giriş holü seramik kaplıdır. Söz konusu ana yapı içerisinde asansör bulunmaktadır. Rapora konu bağımsız bölüm ruhsata esas mimari projesine göre 1 adet ofis alanından oluşmakta olup brüt 35,35 m² alana sahiptir. Büro giriş kapısı alüminyum kapıdır. Ofis zeminleri seramik ile kaplıdır.
Adresi : Tepecik Mah. Hürriyet Cad. Dış Kapı No:77 İzmit / KOCAELİ
Yüzölçümü : 2.311,42 m2 Arsa Payı : 19/14020
İmar Durumu : Dosyasındadır. Kıymeti : 123.725,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Bila tarihli yönetim planı ve sair haciz şerhleri mevcuttur.
1. Satış Günü : 14/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 10/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2709 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR