KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit/Ömerağa'da 98 m² iş yeri icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077641
Şehir : Kocaeli / İzmit
Semt-Mahalle : ÖMERAĞA MAH. / ÇARŞI
Toplam m² : 98
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2517 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
03.02.2020 14:15
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ


2018/2517 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İzmit Ömerağa Mah. 304 Ada 20 Parsel 1. Kat 3 nolu tapuda "mesken" vasfında olmasına rağmen fiilen iş yeri olarak kullanılan taşınmaz satışa çıkartılmıştır.
İmar Durumu : İzmit Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planında "T1 Ticaret Alanında" kalmaktadır. Bitişik nizam 4 kat yapılaşma koşullarındadır. Hali Hazırdaki Durumu : İzmit merkezde çarşı trafiğinin çok yoğun olduu Alemdar Cad. No.14 adresindedir. Bulunduğu binanın altında "MEG Yemek" isimli büyük bir lokanta bulunmaktadır. Toplam 8 katlı binadaki bağımsız bölümlerin büyük çoğunluğunda iş yerleri bürolar ofisler bulunmaktadır. Bina yaşı eski olmakla birlikte iyi yönetildiği bakımının yapıldığı asansörünün çalıştığı binadaki işyerleri ile ofislerin neredeyse tamamının faal durumda olduğu görülmüş bu durumun binanın ve bağımsız bölümlerin değerini artırdığı kanaatine varılmıştır. Taşınmazın bulunduğu binanın zemin kat üstündeki lokantanın üstüne denk gelen 1. katta bulunmakta olup tapuda mesken olmakla birlikte binadaki birçok mesken gibi "iş yeri" olarak kullanılmaktadır. Geniş ve kullanışlı bir daire olduğu oldukça iyi döşenmiş ve kaliteli malzemelerle iyileştirilmiş olduğu kuru zeminlerin lamine parkeiç kapıların ahşap panel dış kapının çelik kartonpiyer yapılmış mutfak dolaplarının iyi durumda banyonun yenilenmiş olduğu görülmüştür. Girişte solda mutfak sağda tuvalet hol kısmında karşılama odası sonrasında geniş yönetim odası yönetim odasından geçilen arka tarafta 2 oda ile banyo olduğu yönetim odası ile 1 adet odanın alemdar cad. baktığı diğer oda ile mutfağın karanlık olduğu caddeye bakan tarafında balkonunun olduğu binada merkezi sistem ısıtma olduğu görülmüştür. 119,75 m2 brüt 98,19 m2 net alana sahiptir. Değerini etkileyen olumlu nitelikleri: Konum itibari ile devlet dairelerine kurumlara okullara çarşıya belediyeye yakınlığı ara katta ve kaloriferli olması işyeri olarak kullanılması bulunduğu binadaki işyerlerinin faal durumda olması içinin yapılı olup masrafsız olması 1. katta bulunması Değerini etkileyen olumsuz nitelekleri : Bulunduğu binanın 17/08/1999 depreminden önce yapılmı olması
Adresi : Ömerağa Mah., Alemdar Cad. İsmail Kolaylı Apt. No:14 İzmit Kocaeli
Yüzölçümü : 623,11 m2
Arsa Payı : 20/624
İmar Durumu : Yukarıda belirtilmiştir.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve haciz şerhleri mevcuttur.
1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 03/02/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu satış ilanının gazete ilanı ve Adalet Bakanlığı E Satış Portalında yayınlanan ilan tapuda adresi bulunamayan ve kendisine adli tebligat yapılamayan tüm ilgililere İ.İ.K nun 127 maddesi uyarınca tebligat yerine kaim olacaktır.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2517 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 04/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR