KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit/Ömerağa'da 15 m² işyeri icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01012857
Şehir : Kocaeli / İzmit
: 15
Yayınlandığı Gazeteler

BİZİM YAKA KOCAELİ 19.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11370 ESAS
Muhammen Bedeli
:
178,067 TL
Birinci Satış Günü
:
21.08.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.09.2019 14:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/11370 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İzmit Ömerağa Mah. 278 Ada 52 Parsel 1-2 Blok 1. Kat 115 nolu "Dükkan" vasıflı taşınmaz satışa çıkartılmıştır.
İzmit ilçe merkezinde belediye binasının da içinde olduğu çok bloklu, alışveriş merkezi olan kompleks yapıdır. Şehir merkezinin en büyük ve eski alışveriş alanlarındandır. Ana taşınmaz niteliğinden de anlaşılacağı gibi 7 bloklu, 447 adet işyeri168 adet büro ve belediye binasından oluşmaktadır. Bodrum katı kapalı otoparktır.Şehir merkezinde, şehrin çekirdeğinde yer almaktadır. Yakın çevresinde ticari yapılar, banka şubeleri, resmi kurumlar, dini tesis alanı bulunmaktadır. Belediye alt yapı hizmetlerinden istifade etmektedir. Belsa plaza 7 bloktan oluşmaktadır. Bodrum katı otoparklı, belediye binası ve alışveriş merkezi olan komplekstir. Çarşı katında kitapevleri, elektronik ürün satış ve tamir işyerleri, kafeler, giyim mağazaları, restoranlar bulunmaktadır. Şehrin en bilinen çarşısıdır. 27.02.1992 tarih 9/8 sayı ile ruhsatlıdır. Bağımsız bölümün yer aldığı 1-2 blok parselin batı ve kuzey köşesinde yer almaktadır.115 bağımsız bölüm numaralı dükkan 1 normal katta 5. Blok sınırında yer almaktadır. İzmit Tapu Müdürlüğünde yapılan proje incelemesine göre 115 nolu dükkan 1. Blok köşesinde, teras tarafında gösterilmesine rağmen, bağımsız bölümleri birlikte kullanan kiracı borçluya ait dükkanın projesinde gösterilen yerin yanındaki yer olduğunu belirtmiştir. Yapılan görüşmede sitede genel bir bağımsız bölüm yerleri ile ilgili sorunlar olduğu öğrenilmiştir. Bu durumda borçlunun fiilen kullandığı dükkan değerlenecektir. Borçlunun olduğu belirtilen dükkan Mimari projesine göre net: 15 m², brüt: 18 m² alanlıdır. Alüminyum doğrama vitrinlidir. Zeminler seramik, duvarlar plastik boyalıdır. Bilgisayar firması depo olarak kullanmaktadır. İzmit Belediyesi İmar Müdürlüğünde yapılan incelemede alınan şifahi bilgiye göre parsel1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında"Belediye Çarşı Büro ve Kültür Merkezi Alanı" kalmaktadır. Yapılaşma koşulları; E:2,00, Hmax: 12,50 metre olarak belirtilmiştir.
Yüzölçümü : 13.127,08 m2Arsa Payı : 22/35000
İmar Durumu : Yukarıda belirtilmiştir. Kıymeti : 178.067,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Haciz ve ipotek şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 21/08/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 16/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11370 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR