MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Menemen/30 Ağustos Mahallesi'nde 40 m² dükkan icradan satılıktır

MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051505
Şehir : İzmir / Menemen
Semt-Mahalle : 30 AĞUSTOS MAH. / MENEMEN
: 40
Yayınlandığı Gazeteler

9 EYLÜL 16.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/78 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
17.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENEMEN
İCRA DAİRESİ
2019/78 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir ili Menemen ilçesi Ulucak mah. 60320 ada 3 parsel 2. blok zemin kat 27 bağımsız bölümde kayıtlı dükkan nitelikli taşınmaz, net kullanım alanı 40m2, brüt kullanım alanı 44 m2, Egekent 2 pazar yerine ve camisine yürüme mesafesindedir. Taşınmaza izban, dolmuş ve otobüs ile ulaşım mümkündür. Keşif tarihi itibariye kiracı tarafından kuaför olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz borçlular adına 1/2 hisse ile kayıtlıdır. Ticari potansiyeli orta düzeydedir. Dükkanın yer aldığı ana gayrimenkulde kat mülkiyeti kuruludur. sitede 3 adet blok yer alır. Konu dükkanın yer aldığı 2. blok ortadaki blok olup zemin+5 kattan meydana gelmektedir. bina girişleri zemin kattandır. Binada zemin katta 8 adet dükkan üst katlarda meskenler olmak üzere toplam 28 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Dükkanın zemini seramik, duvarları plastik boyalı, tavanı spot ışıklı asma tavandır. Dükkanın vitrini pvc doğramadır. Taşınmazın tapu kaydında 19.11.1996 tarihli yönetim planı beyanı bulunduğundan konumuz dükkan 23 yaşında kabul edilmiştir. Menemen Tapu müdürlüğünde fen bilirkişisine gösterilen ve görüntüleri konu taşınmaza ait kat irtifakı porjesine göre blok bazın yer tespiti fen bilirkişisi tarafından yapılmıştır. Ancak konu dükkanın numarataj krokisinde 7B/G olarak gösterildiği, tapu kaydında ise 27 nolu bağımsız böüm olarak işli olduğu, kat irtifakı projesinde ve diğer resmi evraklarda 27 bağımsız bölüm numarası ile 7B/G kapu namarısını çakıştırmaya yarayacak bir bilgiye rastlanmadığı saptanmıştır. A'dan başlayarak dükkanalar 21 'den itibaren bağımsız bölüm numarası verildiği düşünülürse konumuz dükkana G kapı numarası ve 27 bağımsız bölüm numarası tekabül ettiği görülmekte olduğu bununbir kesinlik belirtmemekte olduğu ilerde kredi çekme durumunda ekspertiz raporunda olumsuzluk olarak geçme ve kredi çekememe ihtimalinin mevcut olduğu bilirkişi raporunda belirtilmiştir. Taşınmazın belediye nezdinde sorunu bulunmadığı varsayılarak mevcut durum değerinin 150.000 Tl olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : 30 Ağustos Mah. 7216 Sok. Meltem Sitesi 2. Blok Mavi Koy Apartmanı Zemin Kat Dükkan No: 7B/GMenemen / İZMİR
İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık nizam, E:1,20, Hmaks: 21.80 metre TM imarlıdır.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : 31.12.2019 tarihine kadar bu tarih dahil olmak üzere teslim edilmesi halinde %8 , 31.12.2019 tarihinden sonra teslimi halinde %18 oranında KDV Uygulanacaktır.
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz kaydında DSİ LEHİNE 96 M2 LİK KISIMDA DAİMİ İRTİFAK HAKKI VARDIR.
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 17/12/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.127 maddesi gereğince, işbu satış ilanı,tapuda adresi bulunmayan ve tebligat yapılamayan ilgililere ilanen tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/78 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR