İZMİR 21. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Konak'ta 60 m² büro icradan satılıktır

İZMİR 21. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01045501
Şehir : İzmir / Konak
Semt-Mahalle : İSMET KAPTAN MAH. / PASAPORT
: 60
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/15790 ESAS
Muhammen Bedeli
:
213,500 TL
Birinci Satış Günü
:
18.11.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
19.12.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
21. İCRA DAİRESİ
2017/15790 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Konak İlçe, 1032 Ada, 14 Parsel, İSMETKAPTAN Mahalle, 6 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı büro vasıflı Taşınmazın yer aldığı ana yapı Betonarme kolonlu,tuğla duvarlı ve asansörlü olarak inşa edilmiştir.Büronun iç kapı ve penceleri ahşap doğramalı,dış penceleri alüminyum doğramal,yerleri lamine parke kaplamalı, iç duvarları boya ve badanalı olup içinde yerleri ve duvarları fayans kaplı klozet ve lavabosu bulunan wc yer almaktadır.Bina % 25 oranında yıpranmış ve 60 m2 alanlı olan büroda elektirik ve su mevcut olup keşif günü itibariyle Osmanlı Ege İnşaat Firması olarak kullanılmaktadır.Taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında TM-Ticaret seçenekli konut bölgesinde (zemin kata konut yapılamaz) kalmakta olup, imar hattı tahakkukundan sonra bitişik nizam 7 kat inşaat müsaadelidir. Taşınmazın hali hazır durumu,konumu,ulaşım ve taşınmaz imkanları iyi olup her türlü Belediye hizmetlerinden iyi derecede faydalanmaktadır.Taşınmaz tamamen yola cepheli olup, yanında ve yöresinde çok sayıda işhanı mevcuttur.Taşınmazın 70 mt ileresinde Hürriyet Bulvarı, 105 mt ilerisinde Şair Eşref Bulvarı, 425 mt ilerisinde Atatürk Anadolu Lisesi,350-450 mt ileresinde basmane meydanı,Konak Belediyesi Hizmet Binası ile Fuar Rekreasyon alanı,daha ilerisinde Basmane Tren İstasyonu ve metro istasyonu bulunmaktadır.Taşınmazın tamamı İzbilsan Oyun Makineleri ith.İhr.Tic.Ltd.Şti.ne aittir.
Adresi : İsmetkaptan Mah 1362 Sokak Keserrman İşhanı No:35 K:2/201 Konak/İzmir
Yüzölçümü : 60 m2
Arsa Payı : 44/720
İmar Durumu : 1/100 ölçekli uygulama imar planında Ticaret Seçenekli Konut bölgesi içinde olup imar hattı tahakkukundan sonra bitişik nizam 7 kat inşaat müsadeli
Kıymeti : 213.500,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 18/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 19/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/15790 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR