KEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir/Kemalpaşa'da dükkan icradan satılıktır (Çoklu satış)

KEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961540
Şehir : İzmir / Kemalpaşa
Semt-Mahalle : KAZIMPAŞA MAH. / BAĞYURDU
: 28
Yayınlandığı Gazeteler

EGE TELGRAF 12.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/250 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
28,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
27.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
KEMALPAŞA ESKİ BELEDİYESİ KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ (ESKİ ASKERLİK ŞUBESİ) BELEDİYE CADDESİ NO:4 ÜST KAT MEZAT SALONU KEMALPAŞA/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KEMALPAŞA
İCRA DAİRESİ
2018/250 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir ili, Kemalpaşa ilçesi, Bağyurdu Mah, 5790 parsel, zemin kat, 3 bb nolu dükkan ve zemin kat 4 bb nolu dükkan tapu kayıtlı olup, hali hazırda İzmir ili, Kemalpaşa ilçesi, Kazımpaşa Mah, Kasap Ali Sokak no:4/1 posta adresinde konumludur. Taşınmaz Bağyurdu Kazım Dirik ilköğretim Okuluna yaklaşık 300 metre mesafededir. Taşınmazın bulunduğu muhit merkezi konumlu, ağırlıklı olarak mesken olarak kullanılan yapılardan oluşmakta olup kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. İncelemede taşınmazların her birinin cephesi yaklaşık 4.30 metre, derinliği yaklaşık 6.50 metre olmak üzere yaklaşık 28 m² net 30 m² brüt alanlı olduğu görülmüştür. Dükkan girişleri demir doğrama camekanlı kapı üzeri file kepenklidir. Bir dükkanın kepenki deforme durumdadır. Zemin kaplaması seramik olan dükkanın duvarı plastik boyalıdır. Sokakta ticari hareketlilik düşük düzeydedir. 3 bb nolu dükkanın tam hissesi için 28.000,00 TL ücret takdir edilmiştir.
Arsa Payı : 8/60
İmar Durumu : İmar planında bitişik nizam 3 kat konut imarlıdır.
Kıymeti : 28.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 27/05/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : KEMALPAŞA ESKİ BELEDİYESİ KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ (ESKİ ASKERLİK ŞUBESİ) BELEDİYE CADDESİ NO:4 ÜST KAT MEZAT SALONU KEMALPAŞA/İZMİR
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir ili, Kemalpaşa ilçesi, Bağyurdu Mah, 5790 parsel, zemin kat, 4 bb nolu dükkün ve zemin kat 4 bb nolu dükkan tapu kayıtlı olup, hali hazırda İzmir ili, Kemalpaşa ilçesi, Kazımpaşa Mah, Kasap Ali Sokak no:4/1 posta adresinde konumludur. Taşınmaz Bağyurdu Kazım Dirik ilköğretim Okuluna yaklaşık 300 metre mesafededir. Taşınmazın bulunduğu muhit merkezi konumlu, ağırlıklı olarak mesken olarak kullanılan yapılardan oluşmakta olup kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. İncelemede taşınmazların her birinin cephesi yaklaşık 4.30 metre, derinliği yaklaşık 6.50 metre olmak üzere yaklaşık 28 m²net 30 m² brüt alanlı olduğu görülmüştür. Dükkan girişleri demir doğrama camekanlı kapı üzeri file kepenklidir. Bir dükkanın kepenki deforme durumdadır. Zemin kaplaması seramik olan dükkanın duvarı plastik boyalıdır. Sokakta ticari hareketlilik düşük düzeydedir. 4 bb nolu dükkanın tam hissesi için 27.000,00 TL ücret takdir edilmiştir.
Arsa Payı : 8/60
İmar Durumu : İmar planında bitişik nizam 3 kat konut imarlıdır.
Kıymeti : 27.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 10:50 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 27/05/2019 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : KEMALPAŞA ESKİ BELEDİYESİ KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ (ESKİ ASKERLİK ŞUBESİ) BELEDİYE CADDESİ NO:4 ÜST KATMEZAT SALONU KEMALPAŞA/İZMİR
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Tebligat yapılamayan ilgililer yönünden satış ilanı ilanen tebligat yerine kaim olacaktır.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/250 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR