KARŞIYAKA 1. İCRA DAİRESİ

İzmir Çiğli Balatçık'ta 3.687 m² dükkan icradan satılıktır

KARŞIYAKA 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01041614
Şehir : İzmir / Çiğli
Semt-Mahalle : BALATÇIK MAH. / ÇİĞLİ
: 3687
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 23.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/649 Talimat
Muhammen Bedeli
:
1,350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
31.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No:82/C 4.kat Satış Odası Karşıyaka/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARŞIYAKA 1. İCRA DAİRESİ
2018/649 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : İzmir İli , Çiğli İlçesi Balatçık Mahallesi,22093 Ada 1 parsel, 60/1260 Arsa Payı , 3.687 Yüz Ölçümü , A Blok Zemin Kat 13 No'lu bağımsız bölümde kayıtlı Ana taşınmaz niteliği arsa, bağımsız bölüm niteliği dükkan olan taşınmaz
Adresi : Balatçık Mah. Anadolu Cad.No:1194 Zemin Kat Dükkan Çiğli / İZMİR
Yüzölçümü : 3.687 m2
Arsa Payı : 60/1260
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre İzmir İli Çiğli İlçesi Balatçık Mah. 22093 Ada 1 parsel sayılı taşınmazın, Hmax=21,80, emsal:1,20 oranlı, ayrık nizam,7.kat gabarili konut adasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 1.350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyamızda bulunan tapu kaydındaki gibidir.
Hali Hazır Durumu : Taşınmaz, 7 katlı binanın zemin katında, mobilya mağazası olarak faaliyet gösteren iş yeri olarak yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina etrafı duvar ile çevrili ve açık otoparklı, parsel girişi ferforje sürgülü demir kapılıdır. Dava konusu taşınmaz üst katlarında bağımsız bölüm-mesken olarak kullanılan daireler yer almaktadır. Dükkan mobilya satış mağazası olarak faaliyet göstermektedir. Dükkanın dış doğramaları cam ve alüminyum doğrama, tavanlar cam yünü asma tavan, duvarları alçı sıva üzeri saten boya şeklindedir. Dükkan içinde 1 mutfak bölümü,1 tuvalet ve 1 adet depo-kiler bölümleri mevcuttur. Dükkan zemini ve ıslak hacimler zemini seramik kaplıdır. Dükkan doğalgaz ile ısıtılmaktadır.Dükkanın bulunduğu binanın üst kattaki bağımsız bölüm dairelere giriş kuzey cephesinden 8795/4 sokaktan sağlanmaktadır. Taşınmaz trafiğin hayli yoğun olduğu Çanakkale-İzmir bağlantı yolu olan ana arter Anadolu caddesi üzernde yer almaktadır. Bu da taşınmazın değer ve önemini arttırmaktadır. Taşınmaz 16.08.2012 tarihli Yapı Kullanma İzin Belgelidir. Zemin kat, dükkanın brüt alanı 327,60 m²'dir. 3B yapı grubu sınıfında yer almaktadır.Taşınmazın ulaşımı kolay olup, belediyenin tüm alt ve üst yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Dükkanın bulunuduğu mahal,sağlık kuruluşlarına, alış veriş merkezlerine uzak sayılabilecek mesafededir. Taşınmaz, Anadolu Caddesine cepheli olup Balatçık Mezarlığı'na 900,Balatçık Mahalle Muhtarlığı'na 1 km, Tekel Orta Okulu'na 1,4 km, Çiğli Ana Jet Üssü'ne 1,9 km, Çiğli Kaymakamlığ'na ve şehir merkezine 3,9 km mesafededir.
1. Satış Günü : 03/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No:82/C 4.kat Satış Odası Karşıyaka/İZMİR
SATIŞ ŞARTLARI :
1- Taşınmazın birinci açık arttırması Günü yukarıda belirtilen saat aralığında Karşıyaka 1. İcra Müdürlüğü'nde (Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No :82/C, 4.KAT SATIŞ ODASI, Karşıyaka / İZMİR) açık artırma sûretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada takdir edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderleri toplamını geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da takdir edilen kıymetinin %50'sini ve varsa rüçhanlı alacaklıların alacağını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin taşınmazların tahmin edilen kıymetlerinin %-20'si nispetinde Türk Lirası olarak pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri, elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacakların teminat göstermeleri gerektiği ve elektronik ortamda teklif vereceklerin taktir edilen kıymetin %20’si nispetinde teminatı Vakıfbank Karşıyaka Şubesi TR300001500158007290494473 no'lu IBAN'ına dosya numarası ve ihale katılımcısının ismi yazılarak yatırılması ve yatırıldığına dair dekontun satış saatinden önce ibraz etmeleri veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.Vekaletname ile ihaleye katılacak ilgililerin vekaletname aslı veya noter tasdikli suretini ibraz etmeleri,
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve tapu satım harcı satış bedelinden ödenir. KDV oranlarında bir değişiklik olması halinde bu orandan veya yetkili makamlarca başka bir orandan alınmasına karar verilmesi halinde aradaki fark ile buna ilişkin faiz ve cezaları İhale alıcısı tarafından yatırılacaktır.
3-Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile, satış bedelini derhal veya İİK.m.130. maddeye göre verilen süre içinde nakten ödemek zorundadırlar.
4-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satışı iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/649 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurabilirler.
7-Satış ilanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, işbu satışın gazetede yayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK.127. Maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere,
Tebliğ ve ilan olunur. 12/07/2019
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR