ÇEŞME İCRA DAİRESİ

İzmir Çeşme'de 199 m² dükkan icradan satılıktır

ÇEŞME İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078377
Şehir : İzmir / Çeşme
Semt-Mahalle : DALYAN MAH. / ÇEŞME
: 199
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/100 ESAS
Muhammen Bedeli
:
3,000,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
ÇEŞME ADLİYESİ 1. KAT İHALE ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÇEŞME İCRA DAİRESİ
2019/100 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: İzmir ili çeşme ilçesi dalyan mahallesi köy içi mevkiinde 847 ada 4 parselde kayıtlı 413,75 m2 yüzölçümünde kayıtlı 38/160 arsa paylı zemin kat 7 nolu bağımsız bölüm satışa çıkarılmıştır. (ana taşınmaz niteliği 2 katlı betonarme iş yeri ve dükkan olan taşınmaz) satışa konu taşınmaz dalyan mahallesi, köy içinde 4227 sokak no: 6 kapı numaralı, 5 mesken ve 2 dükkan birikmelirnden oluşan apartmanın zemin kat 7 nolu bağımsız bölüm nolu dükkanıdır. taşınmazın bulunduğu parselin batı ve güney cephesi yol olup doğu yönünde dalyan marinaya ve denize sıfırdır. taşınmazın bulunduğu konuma ulaşım kolay olup belediye hizmetlerinden yararlanabilir bir konumdadır. ilgili taşınmazın yerinde ve belediyedeki kayıtlarında yapılan incelemelerde taşınmazın içerdiği birimler, m2 büyüklükleri ve ruhsat bilgileri hakkında fikir alınmıştır. 11/07/2016 tarihinde yapı ruhsatı alınan taşınmazın inşaatı bitirilerek taşınmaza 20/06/2017 tarihinde yapı kullanma izin belgesi alınmıştır. yerinde yapılan incelemelerde söz konusu parsel üzerindeki yapının betonarme karkas yapı tekniği ile yapılmış olduğu ve zemin kat, 1. kattan oluştuğu görülmüştür. 7 nolu bağımsız bölüm nolu dükkan köşe dükkan olup 199 m2 kapalı alanı mevcuttur. dükkanın tuvalet ve mutfak bölümlerinin olduğu projesinden görülmüştür. dalyan marinaya cephe, denize sıfır ve ticari kabiliyeti olan bir konumdadır dalyan merkeze yürüme mesafesinde çeşme merkeze 4,20 KM mesafesindedir. İİK'nun 127.maddesi uyarınca tebliğ yapılamayan ilgililer yönünden gazetede veya elektronik ortamda yapılan ilanın satış ilanı tebliği yerine kaim kabul edilmesine, (Bilirkişi raporundan tespitler yapılmıştır)
Adresi : Dalyan Mahallesi 4227 Sk. No: 6/7 Çeşme / İZMİR
Yüzölçümü : 413,75 m2
Arsa Payı : 38/160
İmar Durumu : Çeşme belediyesinden alınan imar durumuna göre söz konusu parsel imar planında (B-2) Ticaret alanında kalmaktadır. parsel çevresinde bulunan mevcut yapıların teşekkül etmiş imar hattı, saçak kotu ve su basman kotu; harita tus dosyasında belirtilecektir. bağımsız birim cephe ve derinliği 3 m den az olamaz meskun alandadır. inşaat nizamı ve nispeti: TAKS:1,00 KAKS:2,00 bina yüksekliği; 6,80m kat adedi 2 ön bahçe mesafesi teşekküle uyulacaktır. arka bahçe mesafesi teşekküle uyulacaktır.
Kıymeti : 3.000.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 24/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 23/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ÇEŞME ADLİYESİ 1. KAT İHALE ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/100 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR