İSTANBUL ANADOLU 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Ümraniye'de depolu dükkan icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040413
Şehir : İstanbul / Ümraniye
Semt-Mahalle : ÇAKMAK MAH. / ÇAKMAK
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 21.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/789 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
14.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 25. İCRA DAİRESİ

2018/789 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz, İstanbul İli, Ümraniye İlçesi, Çakmak Mahallesi, 66 ada, 14 parsel, 30/100 arsa paylı, zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm taşınmaz olup, ana taşınmazın üzerinde kurulu bulunan betonarme karkas binanın ruhsatında toplam inşaat alanının 793 m2 olduğu görülmüştür. Binada 6 adet daire ve 1 adet dükkan olmak üzere toplam 7 bağımsız bölüm vardır. Taşınmazın 27.10.2011 tarih ve 306 sayılı Yapı Kullanma İzin Belgesi bulunmaktadır. Yeni Yapı Ruhsatına ve İskan belgesine göre ana binanın toplamında 6 adet Daire, 1 adet dükkan ile ortak alanlar dahil 793 m2 toplam inşaat alanlıdır. Yapı sınıfı 3-B'dır. Söz konusu bina, 1 yol altı ve 4 katı yol üstü olmak üzere toplam 5 katlıdır. Bodrum+zemin kat+3 n. Kat+çatı kat olmak üzere 5 katlı olduğu projesinde ve yerinde görülmüştür. Onaylı mimari projesine göre binanın bodrum katında sığmak, su deposu, dükkana ait depo; Zemin katında bina girişi ve 1 nolu dükkan; 1-2-3 normal katların her birinde ikişer adet daire olmak üzere binada toplam 7 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. 3. N.kattaki daireler dubleksdir. Bina yaklaşık 7 yaşında olup hali hazırda oturumun devam ettiği yapılan incelemede tespit edilmiştir. Binanın dış cephesi boyalı olup ısınma sistemi doğalgaz kombili olduğu yapı ruhsatından öğrenilmiştir. Ana bina dış kapısı demir doğramadan imal edilmiştir. Merdivenler mermer olup korkuluk Aleminyum-demir doğramadan imal edilmiştir. I adet Asansör bulunmaktadır. İkiz nizam şeklinde inşa edilmiştir. Bağcı sokağa cephesi vardır.
Kıymet Takdirine konu olan Ümraniye İlçesi, Çakmak Mahallesi, 66 ada, 14 parsel sayılı ana taşınmaz üzerinde konumlu bulunan binanın, zemin kattaki 1 no'lu bodrumda deposu olan nitelikli bağımsız bölüm incelenmiştir. Konu taşınmaz düz giriş şeklinde bağcı sokaktan girilen demir/aleminyum malzemeden imal edilmiş dükkan kapısı vardır. Doğramalan takılı olup dükkan içi natamamdır. İç duvarlar tuğla halindedir. İç sıvası henüz yapılmamıştır. Zemin beton-şap şeklindedir. Bodrum kata iniş merdiveni betondan imal edilmiştir. Kaplaması yapılmamıştır. Zemin katta bahçeye açılan ayrıca bir kapısı daha vardır. Dış cephe sıvası yapılmıştır. Ön cephesinde mermer kaplama vardır. Onaylı projesindeki bodrum katında yer alan wc inşa edilmediği görülmüştür. Yaklaşık 5-6 senedir hiç kullanılmamış olduğu komşularından öğrenilmiştir. Kıymet takdiri raporuna göre yaklaşık 20.000 (yirmibin)TL. vasat bir şekilde masrafı bulunmaktadır. Tavanı asmolen döşeme şeklindedir. Sıvası yapılmamıştır. Söz konusu dükkan zemin + bodrum katta olup, projesinde ve yerinde binanın Bağcı Sokağa bakan cephesinde Bina girişine göre sol ön kolda yer almaktadır. Normal Katta 2 daire vardır. Onaylı projesine göre: Bodrum katında depo ve wc hacimlerinden ibaret olup 90 m2 bürüt yasal alanı vardır. Zemin katı tek hacim şeklindedir. Sadece asansör kovası yanında bodrum kata iniş merdiveni bulunmaktadır. Zemin katı yaklaşık 81 m2 bürüt alan olmak üzere Zemin + bodrum kat toplam yaklaşık 170 m2 kapalı kullanım alanına sahiptir. Zemin kat net olarak 72 m2 kullanma alanı bulunmaktadır.
Söz konusu olan, 1 no'lu, 30/100 arsa paylı bodrumda deposu olan dükkan nitelikli bağımsız bölümün arsa hissesine düşen arsa miktarı 74,79 m2'dir.
Adresi : Çakmak Mahallesi, Bağcı Sokak, No:5/A Ümraniye/İSTANBUL
Yüzölçümü : 249,31 m²
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu :Ümraniye Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 31.10.2018 tarih ve 60269154.754-17252-3091058 sayılı imar durumu yazısından; Ümraniye İlçesi, Çakmak Mahallesi, 28 pafta, 66 ada, 14 parsel sayılı taşınmazın "21.04.2017 t.t. li 1/1000 ölçekli Ümraniye Revizyon Uygulama İmar Planına göre; H:4 kat, ön bahçe ç. Mes.3 m² Arka bahçe ç. Mesafesi:5 m² yan bahçe ç. Mesafesi:3 m² yapılanma koşulunda ikiz nizam KONUT alanında kaldığı" anlaşılmıştır. Ayrıca Ümraniye Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden alınan bilgiye göre,
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : Satış tarihi itibariyle mevzuatın belirlediği oran
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/10/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 14/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/789 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR