İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Ümraniye'de 69 m² dükkan icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963343
Şehir : İstanbul / Ümraniye
Semt-Mahalle : AŞAĞI DUDULLU MAH. / AŞAĞIDUDULLU
: 69
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/23538 ESAS
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.04.2019 12:00
İkinci Satış Günü
:
17.05.2019 12:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ

2018/23538 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Ümraniye İlçe,A.Dudullu Mahalle/Köy, 17 Ada, 4 Parsel, B Blok 3. kat, 640/524800 arsa paylı, 76 Nolu dükkan nitelikli Bağımsız Bölümün tamamı. Söz konusu dükkan aynı katlarda bulunan diğer dükkanlarla birleştirilmiş tekbir mekan haline dönüştürülmüş ve bu şekilde kullanılmaktadır. Bu nedenle söz konusu dükkanın ebatlarının tam olarak belirlenebilmesi amacı ile ilgili tapu dairesine gidilerek onaylı projesi incelenmiştir. Dükkanın genişliği 5,85 m olup derinliği 11,85 m'dir. Dükkan net 69 m2 yüz ölçümlüdür. Yerler karo mozaik kaplama, duvarlar boyalıdır. Kapı pencerelerde demir doğramadır. Işıklandırma sistemi bulunmaktadır. Bina vasat derecede maleme ve işçilikle inşa edilmiş olup, su, elektrik, kalorifer ve asansör tesisatları bulunmaktadır. Binalar takriben 30 yıllıktır. Bina her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ulaşım imkanları üst düzey ve merkezi bir konumdadır.
Adresi : İstanbul İl, Ümraniye İlçe, Ihlamurkuyu Mah., Alemdağ Cad., No:245,B Blok 3. kat, 76 nolu dükkan
Yüzölçümü : Dükkan net 69 m2 yüz ölçümlüdür
Arsa Payı : 640/524800
İmar Durumu : 4 parsel sayılı yer çoğunlukla Ümraniye, Ihlamurkuyu, A. Dudullu, Y. Dudullu ve Esenşehir Mahallelerinin havza içinde kalan kısmına ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre; E:1,40 yapılanma şartlarına sahip T1 lejanlı ticaret alanında kısmen yolda, kısmen park alanında, kısmen konut alanında ( E:1,30, H:avan proje, ön bahçe:5m, arka bahçe;3m, yan bahçe:3m yapılanma şartlarına sahip olduğu, konut alanında kalan kısmı tek başına yapılanma şartını sağlamadığından 359 ada 1 parselle tevhid edilmeden uygulama yapılamayacağı) kısmen de idari tesis alanında kalmakta olduğu ayrıca parselin bir kısmında Çakmak, Ihlamurkuyu, Y. Dudullu, ve Yeni Çamlıca mahallelerinin havza dışında kalan kısmına ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre, yol ve refüj alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/04/2019 günü 12:00 - 12:10 arası
2. Satış Günü : 17/05/2019 günü 12:00 - 12:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6-İİK 127 Md. GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ:Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/23538 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR