İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Sancaktepe'de 225 m2 dükkan icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980267
Şehir : İstanbul / Sancaktepe
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/1226 Talimat
Muhammen Bedeli
:
1,000,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.05.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
24.06.2019 15:00
Satış Yeri
:
İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI. ANADOLU ADLİYESİ 1.NOLU MEZAT SALONU. B BLOK. -4 KAT. KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ

2013/1226 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Bakırköy 16. İcra Dairesinin 2013/10873 Esas sayılı dosyasından gönderilen talimat gereğince Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Sancaktepe İlçesi, 4 Ada, 1 Parsel, Sarıgazi Mahallesi, B blok, Bodrum Kat, 19.nolu DEPO bağımsız bölüm nitelikli taşınmaz satılarak paraya çevrilecektir.
KONUMU-ULAŞIMI-ÇEVRESEL ÖZELLİKLERİ: Bölgede teknik altyapılar tamamlanmış olup kamu hizmetlerinden istifade tamdır. Sosyal açıdan alt ve orta gelir grubuna hitap eden bir yerleşim yeridir. Söz konusu bölgede ticari alanlar cadde üzerlerindeki binaların zemin kaltlarında yer almakta olup normal katları ise mesken niteliktedir. Yakın çevresinde kadosan sanayi sitesi, imes sanayı sitesi, sancaktepe kaymakamlığı dudullu osb yer almaktadır.
ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ: kıymet takdirine konu bağımsız bölümün bulunduğu bina 4 ada 1 parsel nolu ve 14.362,62 m2 alanlı arsa üzerinde ayrık nizam ARSA niteliğinde betonarme yapı tarzında sanayi sitede yer almaktadır. Söz konusu sitede 2 blok ve otopark bulunmaktadır. Söz konusu taşınmazın bulunduğu bina bodrum kat, zemin kat, 1 normal kat ve asma kat olmak üzere toplam 4 katlıdır. Söz konusu binanın mimari projesine göre bodrum katta ortak alanlar zemin katta dükkanlar 1.normal katta asma katlı depo niteliğinde bölümler bulunmaktadır. Söz konusu sanayi sitesinde A blok kapsamında 104 adet B blok kapsamında 98 adet toplam 202 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi ısı yalıtımlı dış cephe boyalıdır. Söz konusu sanayi sitesinin otopark giriş çıkış imkanları bulunmakdır.
BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN ÖZELLİKLERİ: bodrum kat 19 noludepo nitelikli taşınmaz teraziler caddesi tarafından bakıldığı takdirde ön ve sol köşe cephede yer alan depodur. Mimari projeye göre net 225 m2 alanda dükkan ve wc hacimlerinden oluşmaktadır. Mahallinde yapılan incelemede projesi ile uyumlu olduğu tespit edilmiştir. Halihazırda söz konusu taşınmaz mal sahibi tarafından kullanılmaktadır. Taşınmaz sanayi sitesinde kalmakta olup site içine bakan kısmında dükkan cephesi yaklaşık 4.5 metredir. Taşınmazın bütün zemin döşemeleri sertleştirilmiş beton duvarları kısmen seramik kısmen alçı sıva üstü saten boyalıdır giriş kapısı demir doğramadır. Söz konusu gayrimenkul bakımsızdır.
İMAR DURUMU: dosyada mevcut sancaktepe belediye başkanlığı imar ve şehircilik müdürlüğü 11/02/2015 tarihli 1749-16436 sayılı belgesine göre sarı gazi mahallesi 4 ada 1 parsel sayılı taşınmaz 15/02/2010 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli sancaktepe uygulama imar planında KAKS: 0.90 TAKS:0.40 ayrık nizam 4 kat konut alanında kalmaktadır.
TAŞINMAZIN (DEPONUN) ADRESİ: Meclis mah. Teraziler Cad. Perpim Sanayi Sitesi No:31/ B B blok D:19 Sancaktepe / İSTANBUL
Yüzölçümü : 225 m2 , Arsa Payı : 143/15200
Kıymeti : 1.000.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (satışın 31.12.2019 tarihine kadar (bu tarih dahil) kesinleşmesi ve yine bu tarihe kadar KDV nin yatırılması halinde KDV oranı % 8, Satışın bu tarihten sonra kesinleşmesi ve KDV'nin bu tarihten sonra yatırılması halinde ise kesinleşme tarihindeki ilgili kanun ve mevzuatça belirlenecek olan oran üzerinden KDV tahsil olunacaktır)
Kaydındaki Şerhler : Ayrıntılı tapu kaydı dosyamızda mevcuttur. Görülebilir.
1. Satış Günü : 23/05/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 24/06/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI. ANADOLU ADLİYESİ 1.NOLU MEZAT SALONU. B BLOK. -4 KAT. KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/1226 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR