BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Esenyurt'ta işyeri icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978311
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4789 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.06.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
09.07.2019 14:30
Satış Yeri
:
ADLİYE EK BİNASI YANI MEZAT SALONU BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/4789 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : SATIŞA konu taşınmaz tapunun Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 1365 ada 13 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt Sultaniye Mahallesi, Doğan Araslı Bulvarı, No:146- 150 Han Plus İşhanı, A Girişi, K: 7, D: 203 adresinde yer almaktadır.Keşif tarihinde işyeri kapısı kapalı olduğundan özellikleri bilgi alınmak suretiyle tesbit edilmiştir. Buna göre; iş yerinin plan itibariyle;ofis, ofis alanı ile irtibatlı mutfak tezgahı ve tuvaletten ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire kapısı çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, pencereler pvc’dir. Ofis takriben 46 m2 kullanım alanına sahiptir. Binanın bodrum, zemin ve bir kısım katları işyeri, dükkan, ofis şeklinde kullanılırken, belli bir kattan sonra ve bir yerde toplanmak üzere; diğer bağımsız bölümlerin konut amaçlı kullanılmakta olduğu tesbit edilmiştir. Hal böyle olmakla birlikte; binanın çoğunluklu olarak; dükkan, ofis ve benzeri amaçla kullanıldığı görülmektedir. İşyerinin içinde bulunduğu iş hanı, Esenyurt İlçe Merkezinde yer almakta olup, sosyal yaşantı bakımından, günün hemen her saatinde taşıt ve insan hareketliliği yönünden canlı bir bölgesinde bulunmaktadır. İşhanı içerisinde güvenlik ve kamera kontrollü giriş, kapalı otoparkı mevcuttur. Doğan Araslı Bulvarına cepheli konumdadır. Önünde hizmete yeni açılan alt geçit yer almaktadır. Binanın bodrum ve zemin katları bütünüyle işyeri ve dükkan amaçlı kullanılmaktadır. İnceleme tarihinde ofis kapısının kapalı olduğu, kapı üzerinde kiralık tabelası görülmüş, ofisin boş olduğu, kiracısının bulunmadığı belirtilmiştir. SATIŞA konu taşınmaz İlçe merkezine kısa mesafede olup, Doğan Araslı Bulvarı üzerinde yer almaktadır. Alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Altyapı sorunu çözüme kavuşturulmuş, gelişme gösteren bir bölgede yer almaktadır. Yakınında semt pazarı kurulmaktadır. E-5 karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Akbatı, Esenkent gibi yerleşim birimlerine yakın mesafededir.
Yüzölçümü : 3.798 m2
Arsa Payı : 148/100000
İmar Durumu : Dosyasında mevcut Esenyurt Belediyesinin 11.1.2019 tarihli imar durum yazısına göre; Esenyurt İlçesi,Sultaniye Mahallesi, 1365 ada 13 parselin İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 12.7.2013 tarih ve 1524 sayılı kararı ile onaylanan Esenyurt TEM Güneyi 3. Etap 1/1000 ölçekli uygulama imar planında kısmen İmar Yolu, kısmen de T1İ ticaret alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDI GİBİDİR
1. Satış Günü : 14/06/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 09/07/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : ADLİYE EK BİNASI YANI MEZAT SALONU BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4789 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR