BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Esenyurt’ta depolu dükkan icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982050
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : İNÖNÜ MAH. / İNCİRTEPE
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 17.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/372 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
410,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
21.06.2019 10:45
Satış Yeri
:
BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2019/372 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 1550 Ada, 10 Parsel, ESENYURT Mahalle/Köy, 1.bodrum +2.bodrum 3 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmazın, Esenyurt İlçesi Esenyurt Köyü 1550 ada 10 parselde kayıtlı 2.bodrum kat+1.bodrum kat (3) nolu bağımsız bölüm depolu dükkân (İdari Adresi) Esenyurt İnönü Mahallesi Kemalpaşa Caddesi, 366. Sokak No: 2 A adresinde yer almaktadır.
Esenyurt Belediyesi imar arşivindeki Tadilatlı Mimari projesinde yapılan tetkikle, Taşınmazın bulunduğu bina, 2.bodrum kat (1 ve 3 nolu dükkânların deposu, sığınak ve ortak alan) + 1.bodrum kat (1,2,3,4,5 nolu dükkânlar ve bina girişi) + zemin kat (6 ve 7 nolu dükkânlar) + 1 normal kat (6 ve 7 nolu dükkânlar) + 2.-3. normal kat (üç daireli)+ 4. normal kat (çift daireli) olmak üzere, 7 katlı, 7 dükkân ve 7 daireden oluşan Betonarme karkas sistem ile konut ve ticari alanlardan oluşan bir yapı olduğu, Projesinde (3) bağımsız bölüm nolu depolu dükkânın girişi 366. Sokak tarafından olduğu ve depolu dükkânın, depo bölümü; Depo, wc ve merdiven mahallerinden oluşmakta yaklaşık net 49,80 m² alanlı iken dükkan bölümü; dükkan olarak projelendirildiği yaklaşık net 49,20 m² alanlı olup, 3 nolu depolu dükkanın toplam yaklaşık net 99,00 m², brüt ise 107,25 m² alana sahiptir.
Yerinde yapılan incelemede depolu dükkânın kapalı olduğu, çevresinde yapılan inceleme ve projesine göre mahal tefrişatı yapılmıştır. Zeminler seramik kaplamalı, duvarlar saten alçı ve boyalı olup, 366.sokaktan düz girişli, cephesi alüminyum cam vitrinli ve otomatik kepenklidir.
Taşınmazın köşebaşı konumlu, İlk ve Ortaokula yakınlığı, E 5-TEM Haramidere Bağlantı Yoluna 550 metre,semt ve mevki itibariyle tamamı teşekkül etmiş, belediye ve altyapı hizmetlerinden istifade edecek konumda civarın talep gören konut ve ticaret alanında yer almaktadır.
Yüzölçümü : 322,37 m2
Arsa Payı : 8/100
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli TEM Güney 4.Etap Uygulama İmar Planında, Bitişik nizam, 5 kat, Konut+Ticaret alanında kaldığı belirtilmektedir
Kıymeti : 410.000,00 TL
KDV Oranı : Tescil tarihinde yürürlükte olan kanuna göre belirlenecektir.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 21/05/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 21/06/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/372 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR