BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Esenyurt’ta depolu dükkan icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00887821
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : BALIKYOLU MAH. / İNCİRTEPE
: 145
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 03.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2813 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
750,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.12.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
18.01.2019 11:00
Satış Yeri
:
E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE3. İCRA DAİRESİ

2018/2813 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz İstanbul, Esenyurt İlçesi, Balıkyolu Mahallesi, 478.Sokak ve 482.Sokakta, tapunun 3076 ada, 23 parsel numarasında kayıtlı ve 478.Sokaktan 40, 482.Sokaktan 15 dış kapı numarası alan 244,95m2 miktarlı arsa dahilindeki kat irtifakı tesisli kargir apartmanda 52/244 arsa paylı zemin kat (1) nolu depolu dükkanın tamamı niteliğindedir.
Bodrum kat+ zemin kat+ 4 normal kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, bitişik nizamda, 2.sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan, yedi yıllık ömre sahip, tasdikli mimari projesine göre bodrum katında, zemin katta yer alan 1 nolu dükkana ait depo ve binaya ait ortak kullanım alanı, bina ana girişinin de yer aldığı zemin katında bir dükkan, normal katlarında ikişer daireli, elektrik, sıhhi tesisat ve doğalgaz tesisatları mevcut ana binanın zemin kat ve bodrum katında yer alan dükkanın, zemin katta yer alan esas dükkan kısmı 478.Sokaktan girişli, tasdikli projesine göre 95m2 alana sahip, bodrum katta yer alan depo mahalli, 482.Sokaktan müstakil girişli, tasdikli mimari projesine göre 46,40m2 alana sahip, depo dahil toplam alanı 145,02m2 net, 148,60m2 brüt alanlıdır. Taşınmazın mahallinde ise bodrum katta yer alan depo bölümü, yol cephesinden müstakil girişli ve müstakil kullanımlı olup, 47m2 alana sahip bina ortak kullanım alanı da işbu depo alanına dahil edilmiş durumda, müşterek kullanımlıdır. Dükkan zemini mermer, depo zemini seramik, duvarları sıvalı ve boyalı, alüminyum doğrama camekanlı olup, taşınmaz dahilinde elektrik, sıhhi tesisatlar ikmal edilmiştir.
Satışa konu taşınmaz, bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda, ana arter üzerinde, civarın talep gören ticaret ve konut alanında yer almakta olup, ulaşım imkanları elverişlidir.
Yüzölçümü : 244,95 m2
Arsa Payı : 52/244
İmar Durumu : İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisince 12.07.2013 tarihinde onaylanan Esenyurt TEM Güneyi 4.Etap 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Ticaret+ Konut Alanında kalmaktadır denilmiştir.
Kıymeti : 750.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 20/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 18/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2813 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR