BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Esenyurt'ta 130 m2 dükkan icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00984761
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / KIRAÇ
: 130
Yayınlandığı Gazeteler

AYRINTILI HABER 21.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3997 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
310,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
26.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE
3. İCRA DAİRESİ

2018/3997 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZ:
A-Adres ve Tapu Özellikleri: Satışa konu taşınmaz tapunun, İstanbul ili, Esenyurt ilçesi, Kıraç Köyü, 565 ada 19 parsel, beş katlı betonarme bina ve arsası nitelikli ana taşınmaz üzerinde bodrum kat, 1 bağımsız bölüm numaralı taşınmazıdır. Taşınmaz adres olarak;Esenyurt ilçesi, Atatürk mahallesi, Kuruçeşme caddesi, 12A dış kapı numarasında bodrum katta yer almaktadır.
B-Çevresel Özellikleri: Satışa konu taşınmazın bulunduğu blok Devlet karayoluna ve ilçe merkezine uzak mesafededir.Toplu taşıma araçları ile ulaşım olanağı mevcuttur.Yakın çevresinde Necla Hotamiş Camii, Namık Kemal Ortaokulu, Kıraç İMKB Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi ve sanayi tesisleri bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bölgede genelde az katlı konut yapıları mevcuttur.Bölgede belediye ve kamu hizmetleri mevcuttur.Taşınmazın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye şehir suyu, şehir elektriği, doğalgaz, telefon, kanalizasyon ve iletişim hizmetleri verilmektedir. Kuruçeşme Caddesi araç yoğunluğunun fazla olduğu bir cadde olmayıp yaya sirkülasyonu da oldukça düşüktür. Bu sebeple, her ne kadar cadde niteliğinde olsa da konu cadde, dükkanlar için cazip değildir.Nitekim cadde üzerinde boş veya kiralık durumda olan dükkanlar olduğu gözlenmiştir.
C-Parsel Özellikleri: Satışa konu taşınmazın yer aldığı parsel geometrik olarak dörtgen şekilli olup sınırları düzgün ve belirgindir.Ana taşınmazın iki cephesi yol diğer cepheleri komşu parseller ile sınırlıdır.Parselin cepheli olduğu yollardan biri sokak (2319.sokak) diğeri cadde (Kuruçeşme Caddesi) niteliklidir.Parsel üzerinde tek yapı bulunmaktadır.
D-Yapı Özellikleri: Satışa konu taşınmazın yer aldığı yapı betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir.Taşınmazın dış cephesi sıva + boyalıdır..Bina girişinin 2319.Sokak, bodrum katta yer alan dükkanın girişinin ise Kuruçeşme Caddesi üzerinden olduğu gözlenmiştir.Yapı bodrum + zemin+3 normal kat+çatı piyesinde oluşmaktadır.Projesine göre; bodrum katta 1 adet dükkan, zemin katta 2 adet daire ve bina girişi, normal katların her birinde ise ikişer adet daire bulunmaktadır.Son katta yer alan daireler çatı piyeslidir.
E-Bağımsız Bölüm Özellikleri: Satışa konu taşınmazın keşif günü itibari ile kapalı olması sebebi ile içerisine girilerek inceleme yapılamamıştır.Satışa konu taşınmazın değerlendirmesi dışarıdan ve proje üzerinden yapılmıştır.Taşınmaz dükkan niteliklidir.Mimari projesine göre dükkan+tuvalet hacimlerinden oluşmaktadır.Mimari projesine göre net 130 m2 alanlıdır. Projesine ve tapu kütüğüne göre bodrum katta konumlu olarak gözükse de mevcut durum itibari ile Kuruçeşme caddesi üzerinden zemin kat katındadır. Kuruçeşme Caddesi tarafından, düz ayak, dükkana giriş imkanı bulunmaktadır.Taşınmazda kepenk sistemi mevcuttur.Cadde üzerinde konumlu olmasının yanı sıra cadde tarafında~14 m. vitrin genişliğine sahip olma yönünden değer artırıcı üstünlükleri olsa da bulunduğu caddenin araç ve özellikle yaya bakımından düşük sirkülasyona sahip olması, taşınmazın değerine yüksek oranda olumsuz etki yapmaktadır.
Adresi : Atatürk Mahallesi, Kuruçeşme Caddesi, Dış Kapı No: 12A, D:1 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 251,56 m2
Arsa Payı : 22/100
İmar Durumu : 1/1.000 Ölçekli Esenyurt TEM Güneyi 7.Etap Uygulama İmar Planı kapsamında Nizam:Bitişik / Hmax: 4 kat/ Konut Alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 310.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (843 SAYILI CUMHURBAŞKANI KARARI GEREĞİ KDV ORANI %8'DİR)
1. Satış Günü : 28/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 26/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3997 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR