KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Başakşehir'de asma katlı atölye icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960988
Şehir : İstanbul / Başakşehir
Semt-Mahalle : ZİYA GÖKALP MAH. / İKİTELLİ
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/769 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
585,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Koridoru G/71 numaralı ihale odası Sefaköy K.Çekmece İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÜÇÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2018/769 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul ili Başakşehir ilçesi İkitelli-2 mah. 702 ada 1 parsel sayılı S10 Blok Zemin Kat 14 nolu Asma Katlı ATÖLYE; satışa konu taşınmazın bulunduğu binanın zemin katında tabela reklam atölyesi olarak kullanılan bir taşınmaz olup duvarları sıvalı badanalı, zemin kat zeminleri mo zaik beton kaplama, asma kat zeminleri laminant parke şeklinde olup yaklaşık ve takribi olarak 45,00 m² alt kat, 45,00 m² asma kat olmak üzere toplam 90,00 m² kullanım alanına sabip olduğu, elektrik ve suyu mevcut olup, ısınma sistemi bulunmayan, giriş kapısı demir profilden imal edilmiş olup asma katında wc bulunduğu bildirilmiştir. Ayrıca satış konusu taşınmazın bulunduğu bina bodrum+zemin+asma kat+1 normal kattan müteşekkil olup tamanını depo ve imalat amaçlı kullanılan iş yerlerinden oluştuğu konum itibari ile her türlü belediye sosyal imkanından faydalanılabilecek konumdu olduğu, ulaşım olarak her türlü ulaşım imkanına sahip bir mevkide olduğu bildirilmiştir. Satışa konu taşınmaz İkitelli Organize Sanayi Bölgesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. 4562 sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanunu'nun 15. maddesi “ OSB'ce teminat olarak gösterilen ve bu nedenle satışına karar verilen veya katılım cıların borcundan dolayı satışına karar verilen taşınmazların icra yoluyla satışı halinde; Bakanlık ve OSB alacaklarının öncelikle ödenmesi ko şuluyla, bölgenin kuruluş protokolünde öngörülen niteliklere sahip alıcılara veya kredi alacaklısı kuruluşa satış yapılabilir. Satış ilanlarında kuruluş protokolünde yer alan katılımcı niteliklerine de yer verilir. Taşın mazların kredi alacaklısı kuruluşa satılması halinde, kredi alacaklısı kuruluş, satın aldığı taşınmazı sadece bölgenin kuruluş protokolünde öngörülen niteliklere sahip gerçek veya tüzel kişilere en geç iki yıl içerisinde satmak veya aynı nitelikteki gerçek veya tüzel kişilere kiraya vermek zorundadır. İkitelli OSB'nin intibak protokolü 6. Maddesinde; OSB'de yer alacak katılımcıların sektör grupları "Deri Mamulleri, Ayakkabı, Ço rap, Triko, Konfeksiyon, Mobilya, Madeni Eşya, Makine, Yedek Parça, Dokuma, Tekstil, Soğuk Demir, Dö küm, Plastik ve Kauçuk Malzeme, Elektrolize Metal Kaplama, Elektrikli Cihazlar ve Elektronik, Oto Ta miri, Ticaret Depolama, İmalat, Hizmet vb."olarak belirtilmiştir. İhale katılımcılarının OrganizeSanayi Bölgeleri Uygulama Yönetmeliğinde yer alan katılımcıların taşıması gereken şartlar ile kurulamayacak tesisler başlığı ile belirtilen 101. ve 102. madde hükümlerine ve İstanbul İkitelli Organize SanayiBölgesi Kuruluş Protokolünde yer alan hükümlere riayet etmeleri gerekmektedir. Yine ihale alıcısının tapuda satış işlemi gerçekleştirilirken İstanbul İkitelli OSB den alınacak olan taahhütnameyi doldurup faaliyet belgesini İkitelli OSB'ye ibrazı zorunludur. Taşınmaz kaydında bulunan "TEDAŞ lehine kira şerhi ve taşınmazın 3. Kişilere devir işleminde OSB'den uygunluk görüşü alınması zorunludur" şerhleri ile birlikte ile tescil edilecektir.
Adresi : Ziya Gökalp mah. 19. Cadde Saraçlar Sanayi Sitesi S10 Blok No. 14 Başakşehir
İstanbul
Yüzölçümü : 106.796,96 m2
Arsa Payı : 18/26000
İmar Durumu : İkitelli OSB Başkanlığından alınan imar duum belgesine göre; 14/03/2003 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli İOSB 2. Etap uygulama imar planında sanayi sahasına yer almakta olup ayrık nizam TAKS 0,45, KAKS 1,68, bina yüksekliği, bina derinliği, ön, yan ve arka bahçe mesafeleri kroki şartlarında yapılanma şartlarına haizdir denilmiştir.
Kıymeti : 585.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Haciz, ipotek, kira şerhi
1. Satış Günü : 22/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 17/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet
Sarayı Giriş Kat İcra Koridoru G/71 numaralı ihale odası Sefaköy K.Çekmece İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/769 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR