EĞİRDİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Isparta/Eğirdir'de kafe-restoran icradan satılacaktır

EĞİRDİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940564
Şehir : Isparta / Eğirdir
Semt-Mahalle : AKPINAR KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Toplam m² : 2328
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/393 ESAS
Muhammen Bedeli
:
335,106 TL
Birinci Satış Günü
:
14.03.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
08.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
Eğirdir Belediyesi Giriş Kat İlan Memurluğu Odası - Eğirdir/ISPARTA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EĞİRDİR
İCRA DAİRESİ
2017/393 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Isparta İl, Eğirdir İlçe, 174 Ada, 11 Parsel, AKPINAR Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii, Arsa vasıflı taşımazın üzerinde iki katlı yapılmış kafe-restoran olarak kullanılan yapı ve bahçesi vardır. Bahçe üzerinde 6 adet demir profilden yapılmış çadır şeklinde küçük yapılar bulunmaktadır. Zemin katında ise demir profilden yapılmış çadır olarak üzeri örtülü kullanılan restoran bölümü bulunmaktadır. Yapının bulunduğu alan Eğirdir ilçesine ve Eğirdir gölüne manzaralı olarak bulunmaktadır. Eğirdir şehir merkezine 5 km mesafededir.

Adresi : Köyiçi Dış Kapı No:52 Akpınar Eğirdir/ Isparta
Yüzölçümü : 2.328,46 m2 Arsa Payı :
İmar Durumu : Belediye imar sınırları dışındadır.

Kıymeti : 335.106,20 TL
KDV Oranı : %18 Damga Vergisi Oranı : ‰ 5,69
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki takyidat raporunda olduğu gibidir.

1. Satış Günü : 14/03/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 08/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Eğirdir Belediyesi Giriş Kat İlan Memurluğu Odası - Eğirdir/ISPARTA

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/393 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR