VAN 2. İCRA DAİRESİ

İpekyolu/Şerefiye Mahallesinde 70 m² büro icradan satılıktır

VAN 2. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01022971
Şehir : Van / İpekyolu
Semt-Mahalle : ŞEREFİYE MAH. / VALİMİTATBEY
Oda Sayısı : 3+1
: 70
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 10.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/240 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
70,597 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
01.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
VAN BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ İPEKYOLU /VAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
VAN
2. İCRA DAİRESİ
2018/240 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Van ili İpekyolu ilçesi Şerefiye Mahallesi 4/244 arsa paylı 561,07 m2 yözölçümlü arsa üzerinde 57 ada 16 parsel 5 kat 29 nolu bağımsız bölüm numaralı büro nitelikli taşınmazdır.Taşınmazın açık adresi Şerefiye Mahallesi Doğan 1.Sokak No 16 D/29 dur. Van Valiliğine 250 metre , Eski İstanbul Hastanesine 300 metre mesafededir. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz tapuda arsa vasıflıdır. Taşınmaz yapının 5.katında bulunmaktadır. Bina giriş kapıları metal doğrama , büro giriş kapısı çelik kapı yapılmıştır. İncelenen projesinde bağımsız bölüm brüt 76,20 m2 , net alanı 70 m2 den oluşmaktadır. 3 oda 1 mutfak 1 banyo ve WC bulunmaktadır. Bağımsız bölümün tamamı ışıklıktan faydalanmaktadır. Yapının 2011 yılında meydana gelen depremler esnasında kaba inşaat olduğu bilinmektedir. Olumlu etkenler:Merkezi bir konumda olması , olumsuz etkenler : otopark alanı olmaması , ışıklık sorunu , depremden önce yapılmış olması . Yapı sınıfı 3B ve yıpranma yapı %10 dur. İMAR DURUMU :1/1000 ölçekli uygulama imar planında MERKEZİ İŞ ALANI BİTİŞİK NİZAM 6 KAT ön bahçe mesafesi 5m. arka bahçe 4 m çekmelidir.13/07/2011 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır.
Kıymeti : 70.597,28 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 04/09/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 01/10/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : VAN BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ İPEKYOLU /VAN -
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/240 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları7- İcra İflas Kanununun 127. maddesi uyarınca, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan alakadarlarının tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetedeki satış ilanı veya elektronik ortamda yapılan tebliğ tebligat yerine geçer."tebliğ yapılamayan diğer ilgililere gazete ilanının- elektronik ortamda yapılan tebliğin tebligat yerine kaim olduğu ilan olunur. 05/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR