ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İpekyol Mahallesi'nde 18 m2 dükkan icradan satılıktır

ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892204
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : İPEKYOL MAH. / BAĞLARBAŞI
: 18
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10333 ESAS
Muhammen Bedeli
:
85,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2018 10:50
İkinci Satış Günü
:
23.01.2019 10:50
Satış Yeri
:
Şanlıurfa ili,Merkez Adliyesi,Ana Bina,Zemin Kat Danışma arkası.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ
2018/10333 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Satışa konu taşınmazın tapu kaydı Şanlıurfa ili,Merkez,Haliliye ilçesi,İpekyol Mahallesi,4634 Ada,44 numaralı parselde kayıtlı,zemin kat,8 numaralı bağımsız bölüm,dükkan vasıflı taşınmazdır. Bitişik nizam, 3 kat imarlı parsel olup,Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.Taşınmaz,Şanlıurfa ili,Haliliye ilçesi,Ahmet Yesevi Mahallesi,9823. Sokak,Birlik İnşaat (122 numara)Apartmanı,Zemin Kat 8 Nolu dükkan adresindedir. Taşınmaz Açıksu Caddesine 700 Metre mesafede,Maşuk,Toki yoluna 800 metre mesafede bulunmaktadır.Dükkanın bulunduğu bina Bodrum+Zemin+2 normal kattan oluşmaktadır.Binanın merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer kaplama,duvarları sıvalı ve saten boyalıdır.Kuzey yönünden sokağa cephelidir.Dükkan binanın zemin katında bulunmaktadır.Ön cephesi camekanlı ve kepenklidir. Dükkan içi seramik döşemeli,duvarlar sıvalı ve boyalıdır.Dükkanda WC bulunmaktadır.Satışa konu dükkanın net alanı 18,90 M2 olup,değeri 85.000,00 TL.dir.
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 26/12/2018 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 23/01/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa ili,Merkez Adliyesi,Ana Bina,Zemin Kat Danışma arkası.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10333 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR