SAMSUN İCRA DAİRESİ

İlkadım/Saitbey Mahallesi'nde 45 m2 dükkan icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00959334
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : SAİTBEY MAH. / KALE
: 45
Yayınlandığı Gazeteler

SAMSUN 09.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/621 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
60,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.05.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
27.05.2019 11:30
Satış Yeri
:
Samsun İcra Dairesi Mezat Salonunda (Eski Adliye Binası) İlkadım/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ

2018/621 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, İlkadım İlçe, 445 Ada, 41 Parsel, SAİTBEY Mahalle/Köy, BODRUM 6 BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Satışa çıkarılan taşınmaz dükkan niteliğinde olup taşınmaz Bağdat Caddesine cephe vaziyettedir. Çevresinde yapılaşma tamamlanmış durumdadır. Etrafında iş yerleri, dükkanlar, ticarethaneler ve ofisler bulunmaktadır. Ticaretin yoğunlukla yapıldığı bir alandadır. Topoğrafik olarak düz bir arazi yapısına sahiptir. Belediyenin sağladığı hizmetlerden yararlanmaktadır. Kuş uçuşu yaklaşık 100. Yıl Bulvarı'na 100,00 m., Şehir Meydanına 300,00 metre., Atatürk Bulvarına 400,00 m., Valilik Binasına 600,00 metre. mesafededir. İşyeri 45,00 m² kullanım alanına sahiptir.Plastik doğrama camekanı mevcut olan iş yerinin tabanı laminat parke olup duvarları duvar kağıdı ile kaplıdır. Tavanlarda kartonpiyer süsleme bulunmaktadır. Satış konusu taşınmazın bulunduğu bina Bağdat Han Dörtyol Çarşısı olarak geçmektedir. Komşu binalara bitişik nizamdır. Dış cephesinde mantolama bulunmamaktadır. Çoğunlukla alt katlar işyeri, üst katlar ofis olarak kullanılmaktadır. Binada doğalgaz ve asansör vardır.Pasaja girilip en alt kata (bodrum kata) inilince katın sonundaki (bina arka cephesindeki) dükkanlardan sağ tarafta olandır. Satışa çıkarılan taşınmazdaki borçlu hissesi tamdır.
Adresi : Saitbey Mahallesi Bağdat Caddesi Bağdat Han Dörtyol Çarşısı Bodrum
Kat 6 Bağımsız Bölüm numaralı taşınmaz İlkadım/SAMSUN
Yüzölçümü : 501,77 m2
Arsa Payı : 45/2148
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli imar planında ticaret alanına isabet etmektedir.(Bitişik nizam 5 kat)
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 02/05/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 27/05/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Dairesi Mezat Salonunda (Eski Adliye Binası) İlkadım/SAMSUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/621 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR