IĞDIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Iğdır/Merkez'de depolu asma katlı dükkan icradan satılıktır

IĞDIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01013615
Şehir : Iğdır / Merkez
Semt-Mahalle : 14 KASIM MAH. / IĞDIR
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 20.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/21 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
770,500 TL
Birinci Satış Günü
:
25.07.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
22.08.2019 15:00
Satış Yeri
:
ĞDIR ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI IĞDIR İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ-IĞDIR/MERKEZ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. IĞDIR İCRA DAİRESİ

2018/21 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Iğdır İcra Müdürlüğünün ilgili dosyasına sunulan bilirkişi raporuna göre satışa konu taşınmaz Iğdır İli Merkez İlçesi Söğütlü Mahallesi Şehit Mehmet Çavus Cad. Mevkii 1109 ada 6 nolu parsel zemin kat 1 nolu bağımsız depolu asma katlı dükkan ana taşınmaz niteliğinin 6 katlı betonarme apartman ve arsası yüz ölüçümünün 581,24 m2 zemin kat 1 nolu bağımsız bölümün niteliğinin depolu asma katlı dükkan arsa pay/paydasının 11000/58124 olduğu raporda sunulmuştur. Satışa konu taşınmaz 14 kasım mahallesi Kanuni cad.cepheliIğdır Merkez Karasu camiinin hemen bitişiğinde yer almaktadır.Bina betorname karkas tarzda yapı olup yaklaşık 3 yıllıktır. Şok Marketler T.A.Ş tarafından kullanılmaktadır. Satışa konu taşınmazın giriş (zemin) katının bodrum kattaki deposunun asma katının kullanılmadığı zemin katının döşemesinin karo seramik duvarlarının sıvalı-boyalı olduğu taşınmaızn projesinde giriş(zemin) katının 250 m2 asma katının 214,50m2 bodrum kattaki deposunun 160m2 brüt alanlı olduğu rapolanmıştır.Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yayınladığı cetvele göre III B yapı grubuna girmektedir.1109 ada 6 parsel 1/1000 uygulama imar planında bitişik nizam 5 kat ticaret+konut alanına tahsislidir.
Yüzölçümü: 581,24 m2
Kıymeti : 770.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler: Yönetim planı ve km çevrilmiştir.
1. Satış Günü: 25/07/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü: 22/08/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
SatışYeri: IĞDIR ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI IĞDIR İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ-IĞDIR/MERKEZ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/21 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR