DİYARBAKIR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık yem fabrikası

DİYARBAKIR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00893147
Şehir : Diyarbakır / Kayapınar
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 10.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2072 ESAS
Muhammen Bedeli
:
2,498,266 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
11.02.2019 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
1. İCRA DAİRESİ
2017/2072 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 934 Parsel, YOLBOYU Mahalle/Köy, Mahkeme tarafından ve dairemizce yaptırılan bilirkişi incelemesi birlikte değerlendirildiğinde : Taşınmazın betonarme zemin +1 kat ofis binası zemin kat yem fabrikası zemin kat süt üretim çiftlik binası ve arsası cinsli olduğu anlaılmış olup yine üzerinde 160,98 m2 ruhsatsız yapı olduğu ve Askeri Güvenlik Sahası şerhinin işli olduğu tespit edilmiştir.
A) Yem Fabrikası
613,80 m2 yüzölçümlü. Ön Gerilmeli Betonarme Makas sistemli, oluklu sac kaplama çatılı olup Yem Fabrikası olarak imal edilmiştir. Hali hazırda faal durumdadır.Tek katlı olduğu taşıyıcı sisteminin prefabrik karkas yapı yüksekliğinin yaklaşık 7,5 mt olduğu yapının zemininin beton kaplamalı duvarları sıvalı ve boyalı fabrika giriş kapısının demir doğrama çelik kayar kapı olduğu çatı kaplamasının kısmen prefabrik betonarme aşık üstüne kısmen de çelik makas üstüne galvaniz trapez sac kaplamalı olduğu pencerelerinin pimapen olduğu elektrik ve su tesisatının mevcut olduğu tespit edilmiştir.
B)Yem Fabrikasına ait Sundurmalar
422,27 m2 yüzölçümlü çelik makas sistemli oluklu saç kaplama çatılı olup Yem fabrikasının bağlantı elemanları olup eksiklikleri durumunda fabrikanın fonksiyonları etkilenecektir. 3 adet çelik sundurmanın parsel sahasında mevcut olduğu sundurmalardan 2 tanesinin 3 cephesinin kapalı olduğu 1 tanesinin 2 cephesinin kapalı olduğu taşıyıcı sisteminin çelik karkas olduğu, yapının zemininin beton kaplamalı duvarları trapez sac kaplamalı çatı kaplamasının çelik profil makas ve aşıklar üstüne galvaniz trapez sac kaplamalı olduğu tespit edilmiştir.
C)İdare Binası
220,00 m2 yüzölçümlü Betonarme sistemli İdare Binası olarak imal edilmiştir. Hali hazırda faal durumdadır. Taşıyıcı sisteminin betonarme karkas ve Z+1 katlı olduğu zemin katının yemekhane mutfak wc ve duş kısımlarından oluştuğu giriş kapısının demir doğrama kapı olduğu zeminin seramik kaplamalı duvarları plastik boyalı wc ve duş duvarlarının seramik fayans kaplamalı kapılar Amerikan panel pencereler pimapen demir korkuluklu mutfak alt üst ahşap dolap tezgah granit elektrik ve su tesisatının mevcut olduğu tespit edilmiştir. 1.katın 3 müdüriyet odası ve mescid kısımlarından oluştuğu zeminin seramik kaplamalı duvarları plastik boyalı kapılar Amerikan panel pencereler pimapen olduğu zemin katı 1.kata bağlana merdiven basamaklarının mermer korkuluklarının demir doğrama olduğu tespit edilmiştir.
D)Büyük Baş Hayvan Ahırı ve Süt Sağım
2511,24 m2 yüzölçümlü Hafif Çelik Makas Sistemli Oluklu Trapez kaplama çatılı olup Büyükbaş Hayvan Ahırı olarak imal edilmiştir. Taşınmazın içinde 1 adet personel barınağı ve süt sağım bölümü bulunmaktadır. Hali hazırda faal durumdadır. Taşıyıcı sisteminin çelik karkas yapı yüksekliğinin 3mt olduğu yapının zemininin beton kaplamalı duvarları sıvalı ve kısmen boyalı kısmen boyasız fabrika giriş kapılarının otomatik açılır kapanır kepenkli olduğu çatı kaplamasının çelik profil makas üstüne galvaniz trapez sac kaplamalı olduğu ve elektrik su tesisatının mevcut olduğu tespit edilmiştir.
E)Yığma, Taş Kulübe
15,75 m2 yüzölçümlü Yığma Taş Sistemli olup depo olarak imal edilmiştir. Hali hazırda faal durumdadır.
F)Sondaj Kuyusu
Dalgıç pompası ve panosuyla faal haldedir. Sondaj kuyusu için aşınma hesaplanmayacak olup piyasa fiyatı analizi sonucu değerinin 14.000 TL olduğu anlaşılmıştır.
Adresi : Yolboyu Mah. Diyarbakır-Pirinçlik Karayolu 19.Km 934 Nolu Parsel Ermilk Gıda Ltd.Şti. Kayapınar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 13.395,92 m2İmar Durumu : kayıttaki gibidir.
Kıymeti : 2.498.266,34 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/01/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 11/02/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2072 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/11/2018

2
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR