ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık sosyal tesis (kafeterya)

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861496
Şehir : Ankara / Çankaya
Tipi : Komple Tesis
Toplam m² : 198
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/348 ESAS
Muhammen Bedeli
:
5000000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.10.2018 11:10
İkinci Satış Günü
:
30.11.2018 11:10
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) Merkez/Ankara

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
22. İCRA DAİRESİ
2014/348 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli Çankaya İlçesi Lodumu (Me ) Mahallesi Bilkent 2 Park Sitesi, B girişi, Starbucks cafe no : 72 zemin kat 1 nolu "Sosyal Tesisin " bulunduğu yere rastlayan kain Tapunun 26080 Ada, 2 parselde kayıtlı 170.115,00-m2 yüzölçümünde arsa üzerine inşa edilmiş, 4090/1701140 arsa paylı zemin kat 1 bağımsız bölüm numaralı "Sosyal Tesis (ek bina) "vasıflı taşınmaz 1 Bodrum+ Zemin kat olmak üzere 2 kattan oluşmaktadır. Bina İhsan Doğramacı Bulvarından Bilkent Park Sitesi girişinde köşe konumda betonarma olup, ayrık nizamlı yeşil alan içerisinde çatısı Alaturka kiremit kaplamadır. Binanın giriş kapısı ve pencereleri Aliminyum doğramadır. Zemin katında Cafe oturma alanı bankolu mutfak, bulaşıkhane, elektirik pano odası, idari ofis, Bay ve Bayan Wc-Lavabo ile açık ve kapalı teraslar vardır. Bodrum katında ise, depo ile soyunma odaları bulunmaktadır. Zemin katı ayrı ayrı oturma düzenli olarak düzenlenmiş olup, kısmen seramik kaplamalı, kısmen halı kaplama, kısmende laminant parke kaplamalıdır. Cafe oturma alanı ile mutfak arasında ahşap kaplamalı ve üzeri cam mozaik kaplamalı tezgah bulunmaktadır. Bazı birimlerin zemini laminant parke ve bazıları ise seramik kaplamadır. Tesisin giriş kapısı yanında etrafı camla kapatılmış kapalı teras mahalli ile ön ve çevresinde açık teras mahalleri bulunmaktadır. Bodrum kat depo ile soyunma odasının zeminleri seramiktir. ısınma doğalgazlı kat kaloriferi ile sağlanmaktadır. Satışa konu taşınmaz tüm belediye alt ve üst yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Tesisin net faydalı kullanım alanı ise içten, içe 198,00-m2 olarak ölçülmüştür. Taşınmaz bu haliyle bir borçtan dolayı açık artırma yoluyla satılarak paraya çevrilecektir.
Arsa Payı : 4090/1701140
İmar Durumu : İmarlıdır.
Kıymeti : 5.000.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Shaya Kahve Sanayi ve Tic.A.Ş adına Kira şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 30/10/2018 günü 11:10 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 30/11/2018 günü 11:10 - 11:20 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) Merkez/Ankara
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/348 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR