ÇUMRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık soğuk hava deposu

ÇUMRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861404
Şehir : Konya / Güneysınır
Semt-Mahalle : SARIHACI MAH. / GÜNEYSINIR
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/363 Talimat
Muhammen Bedeli
:
2,190,916 TL
Birinci Satış Günü
:
25.10.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
20.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
Çumra Adalet Sarayı Zemin Kat İcra Müdürlüğü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇUMRA İCRA DAİRESİ
2015/363 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Konya İli, Güneysınır İlçesi, Sarıhacı Mahallesi, Uluyol Mevkiinde bulunan, 176 ada, 47 parsel no'lu taşınmaz. Parselin batı hududunda kısmen yol, kısmen de fundalık olduğu, kuzey hududunda ve doğu hududunda şahıs arazileri bulunduğu, güney hududunda fundalık arazi bulunduğu, elektrik ve suyu mevcut olduğu,parsel her ne kadar tapuda tarla olarak kayıtlı ise de parsel üzerinde 3151 m²'lik alana oturur bir adet soğuk hava deposu bulunur. Parsel üzerinde 50,50 X 62,40 ebatlarında 3151 m²'lik alana oturur, bir adet soğuk hava deposu bulunmaktadır. Yapım tarzı olarak betonarme temeller üzerine dolu gövdeli kutu profillerle kolon sistemi, çatı kısmında çelik kafes sistem yapılarak iskelet sistemi oluşturulmuştur. Bina ısı yalıtımlı sandwich panellerle kaplanmıştır. Yapı içinde ısı yalıtımlı bölmeler oluşturulmuştur.Zeminde yer kaplaması olarak mozaik beton kullanılmıştır.Parsel üzerinde soğutma tesisatı ( 3 adet kopresör, su soğutmalı 2 adet kondenser, 2 adet su soğutma kulesi, 18 adet lamelli hava soğutucusu, 5000 kg'lık 2 adet amonyak tankı, 3 adet santrifüj pompa, 3 adet amonyak pompası, 8 adet soğuk oda kapısı, 4200 kg/h kapasiteli sulu kiraz soğutma makinesi, 3 adet kompresör elektrik motoru, 21 adet radyal vantilatör ve vana, Prosestat, valf, ventil, vs, bağlantı parçaları, kükürtleme ünitesi) ve Soğutma tesisatının çalıştırılması için gerekli olan elektrik tesisatı ( 1 adet 300 KVA jenaratör, trafo, panolar) ve elektronik kantarı bulunduğu ve makineler hayli yıpranmış vaziyette olup, ancak bakım yapıldığı taktirde çalışabilecektir.Parselin arsa değeri 90.877,92 TL, binanın maddi değeri 1.815.039,02 TL, makineler ile elektronik kantarın toplam değeri 285.000,00 TL'dir. Toplam 2.190.916,94 TL'dir.
Yüzölçümü : 15.146,32 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : İmar planı dışındadır.
Kıymeti : 2.190.916,94 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 25/10/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 20/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Çumra Adalet Sarayı Zemin Kat İcra Müdürlüğü Odası

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/363 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR