ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık ofis (çoklu satış)

ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00859948
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : İPEKYOL MAH. / BAĞLARBAŞI
: 100
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 08.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/54 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.10.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.11.2018 14:00
Satış Yeri
:
ŞANLIURFA ADLİYESİ ANA HİZMET BİNASI DANIŞMA ARKASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ
2017/54 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa ili, merkez, ipekyol mahallesi, 5353 ada, 9 nolu parselde yer alan Zemin katı 3 bağımsız bölüm nolu bodrum katlı ofis ve iş yeri vasıflı olup, imar planına göre Konut+Ticaret lejantlı olup, bitişik nizam, 3 kat,imarlı,Değerlenmeye konu taşınmaz bulunduğu parsel üzerinde A,B,C ve D olmak üzere toplam 4 adet blok bulunmakta,Taşınmazın bulunduğu B blok parselin kuzey doğu köşesinde ve Bodrum+Zemin+2 normal katlı olarak inşaa edilmiş, bodrum katında 2 adet eklenti depo, zemin katında 2 adet dükkan ile bina girişi bulunmakta ,2 normal katında ise her katta 1 er adet mesken bulunmaktadır. Toplamda 4 katlı olan binada 4 adet BB bulunmaktadır. Taşınmaz bulunduğu ana gayrimenkulun zemin katında bulunan Kuzey cepheli dükkandır.Mimari projesine göre Bodrum ve zemin kattan oluşma olup,bodrum katı 57 m2 Zemin katı 43m2 alanlıdır. yerler seramik kaplama duvarlar saten boyalıdır. Taşınmazın geniş evsafı dosyasında mevcuttur.
Yüzölçümü : 859,61 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : imarlı
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 16/10/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 21/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : ŞANLIURFA ADLİYESİ ANA HİZMET BİNASI DANIŞMA ARKASI -
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa ili merkez ipekyol mah.5353 ada 9 nolu parselde yer alan Zemin kat 4 bağımsız bölüm nolu bodrum katlı ofis ve işyeri, imar planına göre konut+ticaret lejantlı olup, bitişik nizam, 3. kat imarlı, olup ,taşınmazınbulunduğu parsel üzerindeA,B,C,ve D olmak üzere toplam 4 adet blok bulunmakta, taşınmazın bulunduğu B blokBodrum+Zemin+2 normal katlı olarak inşaa edilmiş, bodrum katında 2 adet eklenti,depo,zemin katında 2 adet dükkan ile bina girişi bulunmakta, 2 normal katında ise her katta 1 er adet mesken bulunmakta,toplamda 4 katlı olan binada 4 adet BB bulunmaktadır. Taşınmaz ana gayrimenkulun zemin katında bulunan kuzey cepheli dükkandır. Taşınmaz mimari projesine göre Bodrum ve zemin kattan oluşma olup, bodrum katı 55m2, zemin katı 382 alanlıdır.Gayrimenkulun geniş evsafı dosyasında mevcuttur.
Yüzölçümü : 859,61 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : imarlı
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 16/10/2018 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 21/11/2018 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : ŞANLIURFA ADLİYESİ ANA HİZMET BİNASI DANIŞMA ARKASI -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/54 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR